Hlavní obsah
Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Prymula má navrhnout uzavření obchodů a služeb

Na středečním mimořádném jednání vlády hodlá ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) navrhnout další opatření. Spočívat mají v uzavření obchodů a služeb, například kadeřnictví.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) Foto: Petr Horník, Právo
Prymula má navrhnout uzavření obchodů a služeb

O chystaném návrhu ministra v úterý informovaly Seznam Zprávy. Ministr večer nebral telefon a nikdo z jeho okolí Novinkám informaci nepotvrdil.

Podle ČT ještě v úterý večer ministři jednali prostřednictvím telekonference o třech možných oblastech, kde by přicházelo v úvahu další zpřísnění. Jedná se o omezení prodejní doby obchodů, omezení služeb a omezení pohybu lidí například v podobě zákazu vycházení ve večerních a nočních hodinách.

Úplné uzavření země, tzv. lockdown, zatím podle televize na stole není.

Prymula zpřísnění protikoronavirových opatření naznačil už v úterý ve Sněmovně. Podle něj je totiž lidé ne vždy dodržují a kontaktů mezi nimi je stále příliš mnoho.

„Kontaktů mezi lidmi je stále příliš mnoho. Tím je logické, že budeme muset zřejmě představit vládě přísnější opatření,” řekl na plénu Sněmovny Prymula s tím, že někteří lidé opatření úplně nedodržují, a proto se snižuje jejich účinnost. Jaká přísnější opatření by mohla být ve hře, neupřesnil. Ihned po svém vystoupení před poslanci ze sálu odešel.

V rozhovoru pro sobotní Právo přitom Prymula vyloučil, že by vláda tento týden opatření zpřísňovala. „Teď je čas na vyhodnocení opatření, která jsme zavedli minulý a tento týden. Teď se nechystáme na zpřísnění, minimálně týden, ale myslím si, že dodržíme tu dobu 14 dnů, kdy do dalšího zpřísňování nepůjdeme,” řekl doslova Prymula.

Česko do úterních 18:00 zaznamenalo 6814 nově nakažených, což je nejvyšší průběžný počet od začátku pandemie. Rekordní je rovněž počet mrtvých v souvislosti s covidem-19, do úterního večera jich bylo 89.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků