Hlavní obsah
Britský princ Charles Foto: Pool New, Reuters

Princ Charles se nakazil koronavirem

Následník britského trůnu princ Charles se nakazil koronavirem, informoval ve středu královský palác. Jednasedmdesátiletý syn královny Alžběty II. má jen mírné příznaky a jinak se těší dobrému zdraví.

Britský princ Charles Foto: Pool New, Reuters
Princ Charles se nakazil koronavirem

Charles byl v posledních dnech v domácí karanténě ve Skotsku, odkud pracoval. Jeho manželka Camilla (72) má negativní test.

Britský korunní princ je druhým monarchou, který se nakazil novým typem koronaviru. Minulý týden oznámilo monacké knížectví, že se virem SARS-CoV-2 infikoval tamější panovník kníže Albert II.

Británie zavedla přísnější režim

Ve Velké Británii je momentálně přes osm tisíc nakažených a země registruje 422 obětí. Uzdravilo se zatím jen 132 pacientů.

Princ Charles se přitom kvůli obavám z nákazy snažil vyhnout tradičnímu podávání rukou.

Británie má od úterý přísnější režim, který zavedl ve Spojeném království premiér Boris Johnson. Na veřejnosti se mohou potkávat maximálně dva lidé. Lidé mají pracovat co nejvíce doma a omezit pohyb venku. Mohou jen na nákup či pro léky a jednou denně si mohou jít ven zacvičit, a to například běhat, chodit či jezdit na kole.

Uzavřeny jsou obchody, které neprodávají životně důležité zboží. Uzavřeny jsou knihovny, dětská hřiště, venkovní posilovny a modlitebny. Zakázány budou veškeré společenské akce, včetně svateb a křtin. Na pohřby se nařízení nevztahuje. Otevřeny zůstanou parky, ale nebude v nich povoleno se shromažďovat ve skupinách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků