Hlavní obsah
 

Praha, jak jste ji ještě neviděli. A snad už ani neuvidíte

Prázdný Karlův most, před staroměstským orlojem ani noha a kolem Pražského hradu pochodují maximálně vojáci. Kvůli zákazu volného pohybu osob se české hlavní město vylidnilo a v těchto dnech připomíná spíše město duchů. Vydejte se na procházku jeho osamělými ulicemi alespoň s kamerou Novinek.

 
Praha, jak jste ji ještě neviděli. A snad už ani neuvidíte

Praha patří za normálních okolností k evropským městům, která si na nedostatek turistů stěžovat opravdu nemohou. Situace v metropoli sice ještě není tak vyhrocená, jako například v Benátkách nebo Barceloně, ale projít přes den skrze přeplněné Staroměstské náměstí představuje pro obyvatele nebývalou výzvu.

U nejznámějších pražských památek je teď však liduprázdno, jaké nikdo z turistů ani místních snad ještě nezažil a zřejmě už ani nezažije. Sem tam se mihnou náhodní chodci či běžci.

Prázdno i v dalších evropských městech

V celém Česku už déle než týden platí zákaz volného pohybu osob a je nařízena celostátní karanténa. Lidé by proto neměli vycházet ze svých domovů více než je nezbytně nutné, to znamená kvůli nákupu nebo cestě do práce.

Obdobně ponurou atmosféru v těchto dnech ale zažívají i další evropské metropole. Stejně prázdno je například u římských památek, kde jsou obvykle velké davy turistů, nebo v Benátkách či Paříži.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků