Hlavní obsah
Výroba piva Corona Foto: Profimedia.cz

Pivo Corona přestali dočasně vyrábět

Mexické pivo Corona se přestává vyrábět. Produkt je tamní vládou označen za zbytný, protože se v současné době neřadí do kategorie zemědělské produkce. To znamená, že továrna u Mexico City musela do odvolání zastavit výrobu.

Výroba piva Corona Foto: Profimedia.cz
Pivo Corona přestali dočasně vyrábět

Značka mexického piva Corona v souvislosti s pandemií nového typu koronaviru nakonec netratí ani tak kvůli názvu, se kterým si podle některých úvah mohli zákazníci spojovat současnou krizi. Omezují ji podmínky, které sužují pivovary po celém světě.

Speciálně v domovském Mexiku se musí potýkat nejen s poklesem odbytu, ale i s nařízením o povinném přerušení výroby zbytných produktů, mezi které alkoholické nápoje patří.

Konkrétní pivovarská skupina Grupo Modelo uvedla, že snižuje produkci na „holé minimum“ v souladu s příkazy mexické vlády. Společnost však navrhla, že by mohla pivo vařit, pokud by takový provoz byl považován za zemědělský, což by nebylo v rozporu s nařízeními.

Ač taková změna zatím avizována není, společnost prý udržuje svou výrobu připravenou, aby po ukončení omezení mohla spustit pásy naplno. Zatím nařízení platí do konce dubna. Mexiko má přes 1500 potvrzených nakažených a registruje 50 obětí.

České pivovary včetně těch nejmenších brzdí zejména zavřené restaurace. Podle organizace Zachraň pivo leží ve skladech u registrovaných 189 pivovarů více než šest a půl milionu piv, která se pomalu kazí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků