Hlavní obsah
Plácido Domingo na tiskové konferenci. Foto: Petr Hloušek, Právo

Pěvec Plácido Domingo se v nemocnici zotavuje, léčba koronaviru u něj zabírá

Španělský operní pěvec a dirigent Plácido Domingo byl kvůli komplikacím spojeným s nemocí Covid-19 hospitalizován v mexickém Acapulcu. Podle prohlášení jeho týmu není v kritickém stavu a léčba na něj zabírá, uvedla stanice CNN.

Plácido Domingo na tiskové konferenci. Foto: Petr Hloušek, Právo
Pěvec Plácido Domingo se v nemocnici zotavuje, léčba koronaviru u něj zabírá

„Je mu dobře a reaguje na léčbu,“ odpověděl mluvčí známého pěvce a dirigenta. Domingo ale podle něj zůstane v nemocnici tak dlouho, jak to budou lékaři považovat za nutné.

Že je nakažen koronaviren SARS-CoV-2, napsal 79letý Domingo minulou neděli na svém facebookovém profilu. Tehdy uvedl, že se potýkal s kašlem a vysokou horečkou, závažnější potíže ale prý neměl a léčil se doma. Vyzval tehdy své příznivce, aby si myli ruce a dodržovali veškerá nařízení.

„Když budeme bojovat s virem společně, ukončíme současnou světovou krizi a budeme se moci brzy vrátit ke každodennímu běžnému životu,“ uvedl.

Zpráva o jeho hospitalizaci v Mexiku se objevila už v sobotu na webu operanews.com.

Domingo není zdaleka jedinou celebritou, která se nakazila novým typem koronaviru. Pozitivní test přiznali herci Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová, Idris Elba či zpěvák John Prine. Měl jej také basketbalista Kevin Durant, monacký kníže Albert II., princ Charles nebo britský premiér Boris Johnson či britský ministr zdravotnictví Matt Hancock.

Plácido Domingo vede operu v Los Angeles. V Praze dirigoval v říjnu Mozartova Dona Giovanniho při příležitosti 230 let od premiéry. Loni se v Praze konal jím pořádaná soutěž mladých pěvců Operalia.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků