Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Patron dětí vychází vstříc rodinám v nouzi

Rodiny s nezletilými dětmi, které se dostaly v důsledku vládních opatření na ochranu kvůli šíření koronaviru do finančních problémů, mohou nyní využít prostřednictvím webu patrondeti.cz pomoc charitativní organizace Patron dětí.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Patron dětí vychází vstříc rodinám v nouzi

„Mimořádná pomoc rodinám v nouzi je určena na pořízení základních věcí, jako jsou potraviny, hygienické potřeby, nezbytná léčiva a zdravotnické prostředky,“ sdělila Právu Svatava Poulson, provozní ředitelka Patrona dětí.

Web Patron dětí zde.

Vysvětlila, že dary ve výši 2000 nebo 5000 Kč mohou být poskytovány dopředu i zpětně a také opakovaně, a to ještě dva až tři měsíce po skončení nouzového stavu v ČR.

Mimořádnou pomoc realizuje Patron dětí sbírkou většinou menších obnosů od jednotlivců. Na pomoc dětem jde vždy celých 100 procent vybrané částky. Provoz projektu hradí Nadace Sirius, která jej založila.

Učitel i zdravotník

„Pro rodiny, u nichž došlo k výraznému snížení pravidelného příjmu ze zaměstnání, jsme připravili možnost získat dary 2x 2000 Kč nebo 3x 5000 Kč. Takové částky bývají v našich sbírkách vybírány velmi rychle. Věříme, že díky úžasné solidaritě lidí nezůstane nevyslyšena ani pomoc rodinám s dětmi do 18 let, které se ocitly v nouzi,“ říká Poulson.

Jen v prvních 48 hodinách po vyhlášení nabídky kontaktovalo Patrona dětí v souvislosti s mimořádnou pomocí rodinám v nouzi více než 700 lidí.

Příběhy dětí z rodin, které požádají o mimořádnou pomoc, najdete na webové stránce zmíněné organizace. U darů v hodnotě 2000 Kč neuvidíte klasického patrona, tj. člověka, který potvrzuje oprávněnost žádosti o pomoc. Patronem těchto příběhů se stává tým Patrona dětí. U pomoci ve výši 5000 Kč bude pravidlo potřeby ručitele rodiny a jeho dítěte dodrženo.

Patronem bude muset být pouze sociální pracovník, učitel, zdravotník, vedoucí zájmového kroužku, který rodinu dobře zná z výkonu své profese.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků