Hlavní obsah
Black Widow Foto: Disney

Od Bonda po disneyovky. Odsunují se téměř všechny filmy

Většinu filmového světa zasáhl koronavirus tvrdě. Postupně se ruší a odsunují natáčení a premiéry většiny filmů nejen v Hollywoodu. Ekonomické dopady budou značné.

Black Widow Foto: Disney
Od Bonda po disneyovky. Odsunují se téměř všechny filmy

Mezi prvními byla bondovka Není čas zemřít. Nejdříve zrušila premiéru v Číně a později úplně všude. Pak přibyly odsunuté premiéry filmů Black Widow, Rychle a zběsile 9 a disneyovky Mulan.

Odsunuje se i jeden z největších mainstreamových hitů, třetí díl Fantastických zvířat, kde hrají Eddie Redmayne, Katherine Patersonová a Zoe Kravitzová, dále The Batman a King Richard s Willem Smithem a další Avatar Jamese Camerona.

Dále jde o Tiché místo: Část 2, thriller Johna Krasinského, komiksové The New Mutants, komedie The Lovebirds Michaela Showaltera, animák Trollové: Světové turné, thriller Antlers, Antebellum se zpěvačkou a herečkou Janelle Monae, filmy Run, The Personal History of David Copperfield, Spiral a Woman in the Window.
Počkat si budou muset i fanoušci herečky Scarlett Johanssonové, která hraje v komiksové Black Widow.

Z ekonomického hlediska je největším problémem seriál Pán prstenů. Na Novém Zélandu bylo pozastaveno natáčení a 800 lidí se ocitlo bez práce. Zatím je produkce odvolána na dva týdny. Celkový rozpočet série se odhaduje na miliardu dolarů (cca 24 miliard korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků