Hlavní obsah
 

O psa se během karantény v Číně starali zdravotníci, zvíře pak nechtělo k majiteli

Zdravotníci, kteří v čínském městě Chuang-kang bojovali proti nákaze novým koronavirem, si kromě vděčných pacientů udělali i jednoho čtyřnohého přítele. Téměř dva měsíce se starali o zlatého retrívra, kterého považovali za toulavého. Jak se následně ukázalo, pes měl majitele, ten ho ale nemohl hledat, protože musel být v karanténě.

 
O psa se během karantény v Číně starali zdravotníci, zvíře pak nechtělo k majiteli

O psa se zdravotníci, kteří do města přijeli pomáhat z provincie Šan-tung, starali přes padesát dní. Venčili ho, hráli si s ním a zlatý retrívr, kterého považovali za toulavého, u nich našel svůj druhý domov.

Jak se však ukázalo, pes se ztratil muži, který ho kvůli karanténě nemohl jít hledat. Retrívr se potloukal ulicemi, dokud se ho neujali právě zdravotníci.

Psovi se u nich zřejmě zalíbilo. Když se totiž majitel po čase objevil – bylo to zrovna během ceremoniálu k ocenění práce zdravotníků, žádné nadšené vítání se nekonalo.

Problém byl také odvést psa domů. Jakmile totiž majitel zvíře pustil z vodítka, retrívr okamžitě vyrazil a zamířil za zdravotníky. Muž pak už raději psa pořád držel za obojek, aby mu opět neutekl.

Podle zpráv místních médií už je pes doma a opět spokojen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků