Hlavní obsah
O českých nudistech píše server CNN Foto: repro CNN

O českých nudistech bez roušky píše i americký server CNN

V České republice je nošení roušek povinné a výjimku nemají ani nudisté. Píše o tom americký server CNN, jenž upozorňuje na případ z konce března, kdy musela policie domluvit opalujícím se naháčům, kteří neměli zakrytá ústa a nos.

O českých nudistech píše server CNN Foto: repro CNN
O českých nudistech bez roušky píše i americký server CNN

Americký server CNN píše o případu, který se koncem března udál v Lázních Bohdaneč na Pardubicku. Policejní hlídka narazila na skupinku opalujících se nudistů, kteří neměli roušku. Obojí je přitom v rozporu s vládními nařízeními. Musela jim proto domluvit.

CNN dále cituje policejní prohlášení, že občané mohou být ve vyhrazených oblastech bez oblečení, ale stejně si musejí zakrýt ústa a nesmějí se shromažďovat. Strážníci prý mají pochopení pro to, že spousta lidí nemá zahradu a chce si tak užít v přírodě čerstvý vzduch, musejí při tom ale dodržovat vládní opatření.

S rouškami se Češi zřejmě jen tak nerozloučí. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch uvedl, že by se mohly přestat nosit v červnu, v rámci některých událostí by však bylo jejich nošení doporučeno i nadále.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků