Hlavní obsah

Nově nakažení na Vysočině se infikovali na hasičské zábavě

Čtveřici nově nakažených koronavirem na Vysočině spojuje účast na hasičské oslavě v obci Kynice na Havlíčkobrodsku. Tři ženy a jeden muž jsou v domácí karanténě a mají pouze mírné obtíže. V pondělí to uvedli zástupci krajské hygienické stanice a obce.

Nově nakažení na Vysočině se infikovali na hasičské zábavě

Oslava dobrovolných hasičů se podle starostky Jaroslavy Smetanové konala 7. března. Alena Dvořáková, ředitelka protiepidemického odboru z krajské hygienické stanice, ČTK řekla, že jedním z účastníků oslavy byl někdo z Prahy, kdo byl na koronavirus pozitivní.

„Nemocnými jsou příbuzní muž a žena a dále dvě ženy, které jsou také příbuzné. Údajně měli lehké příznaky, ale jsou velmi masivně osídleni virem,” řekla Dvořáková. Testování lidí z oslavy podle ní zřejmě bude pokračovat.

Kynice

Foto: Mapy.cz

V karanténě jsou v obci další lidé včetně starostky, které byla nařízena v pátek, nebo místostarosty. Oba jsou členové krizového štábu a prostřednictvím telefonů a počítačů pracují dál. Snaží se zajišťovat lidem informace, jsou připravení zorganizovat i pomoc těm, kteří by potřebovali například nakoupit.

Obec Kynice má asi 90 obyvatel. Je bez občanské vybavenosti. Nemá obchod, mateřskou ani základní školu.

Prvního nemocného potvrdily na Vysočině testy 10. března. Muž se vrátil z Itálie. Později se nemoc projevila i u jeho partnerky. Oba se podle Dvořákové léčí v domácí karanténě.

V České republice bylo ráno 298 potvrzených případů COVID-19, na Vysočině se jedná o šest případů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků