Hlavní obsah
Zdeněk Hřib na jednání zastupitelstva hl. m. Prahy 19. září 2019. Foto: Jan Handrejch, Právo

Nepouštějte dovnitř lidi bez roušek, vyzval Hřib pražské obchody

Krizový štáb hlavního města doporučil obchodníkům, aby nevpouštěli do obchodů lidi bez ochranných roušek. Důvodem je ochrana proti možné nákaze koronavirem.

Zdeněk Hřib na jednání zastupitelstva hl. m. Prahy 19. září 2019. Foto: Jan Handrejch, Právo
Nepouštějte dovnitř lidi bez roušek, vyzval Hřib pražské obchody

„Toto je v tuto chvíli pouze doporučení, ale já pevně doufám, že bude respektováno tak, abychom skutečně dosáhli ochrany lidí u záležitost, kterým se nemohou vyhnout, protože do obchodu si musí zajít. Doufám, že pro to všichni Pražané budou mít pochopení," řekl po pondělním jednání krizového štábu primátor Zdeněk Hřib (Piráti).

V hlavním městě budou od středy 17. března jezdit nově tři sanitky pro mobilní odběr vzorků. V sanitkách budou sloužit proškolení medici. Jedna sanitka je již v provozu. „Všechny lékařské fakulty dodaly mediky, kteří byli proškoleni a budou je (vozy) obsluhovat,” řekl ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch.

Proškoleno bylo v pondělí 17 mediků, kteří se budou střídat ve dvanácti hodinových službách. Vozy pak budou řídit strážníci městské policie. Důležité je podle Koloucha, aby měli medici k dispozici dostatek pomůcek a materiálu. První sanitku, která je již v provozu, budou nadále obsluhovat specialisté z infekčního oddělení Nemocnice na Bulovce.

Magistrátu se uplynulý víkend ozvalo 1300 lidí, že chtějí působit jako dobrovolníci. Z nich je již 113 proškoleno a dostanou roušky a další ochranné prostředky. Další bude město podle náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN) nabírat. Může se totiž stát, že někdo z nich se dostane do kontaktu s nakaženým člověkem, a město s ním proto bude muset přerušit spolupráci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků