Hlavní obsah
Šití roušek v USA Foto: Lindsey Wasson, Reuters

Není to špatný nápad. Zástupce WHO se vyslovil pro používání doma šitých roušek

Člen vedení Světové zdravotnické organizace (WHO) Michael Ryan podpořil širší používání podomácku vyráběných roušek. Vyslovil tak oficiálně to, co si myslí většina Čechů. Podle Ryan zahalování úst není špatný nápad, uvedla agentura Reuters. WHO přitom minulý týden účinnost plošného používání roušek zpochybňovala.

Šití roušek v USA Foto: Lindsey Wasson, Reuters
Není to špatný nápad. Zástupce WHO se vyslovil pro používání doma šitých roušek

Uváděla, že pokud ji lidé neumí správně používat, nadělají víc škody než užitku a smysl mají jen pro ty, kdo jsou nakažení, a pro jejich okolí.

Kritici ovšem tvrdili, že WHO to říká jen proto, že chce zabránit nákupní panice, kdy by roušky skupovali občané a nedostávaly by se ke zdravotníkům. To tvrdil například český náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

How to Significantly Slow Coronavirus

Video: Petr Ludwig

V Česku je používání roušek či jiné ochrany úst a nosu až na výjimky na veřejnosti povinné. Lidé je při jejich nedostatku začali šít doma a distribuovat je mezi sebou. Používají je dál i přesto, že jednorázové roušky jsou již k dispozici.

Anketa
Používáte doma ušité roušky, nebo jste si koupili jednorázové v lékárně?
Vlastní
95 %
Jednorázové
5 %
Celkem hlasovalo 15981 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků