Hlavní obsah
Aribus A310 MedEvac německé armády slouží v době koronavirové nákazy k přepravě nemocných pacientů Foto: Kevin Schrief, ČTK/AP

Německo se už chystá na druhou vlnu epidemie

Německo už se začalo připravovat na možnou druhou vlnu epidemie koronaviru. Nakupuje plicní ventilátory a navyšuje lůžkové kapacity na jednotkách intenzivní péče. Armáda navíc jedno z berlínských výstavišť předělává na nemocnici. To vše ve stavu, kdy v zemi stále platí karanténní opatření přijatá v rámci první vlny epidemie. V pátek o tom informoval server The Daily Mail.

Aribus A310 MedEvac německé armády slouží v době koronavirové nákazy k přepravě nemocných pacientů Foto: Kevin Schrief, ČTK/AP
Německo se už chystá na druhou vlnu epidemie

Před tím, že pandemie nového koronaviru může svět obletět hned v několika vlnách, vědci varovali už zpočátku, není ale jasné, kdy, v jaké intenzitě a zda k tomu vůbec dojde. Vytvoření přesné prognózy dalšího chování viru v populaci znemožňuje přílišný počet proměnných.

Může to být horší

Například německý virolog Christian Drosten z berlínské nemocnice Charite varoval, že se koronavirus může vrátit a udeřit zcela odlišnou silou. „Druhá vlna může být nebezpečná v tom, že může udeřit kdekoliv a všude naráz. Můžeme být na nejlepší cestě k tomu ztratit (před virem) náskok,“ míní Drosten.

To, že se Německo připravuje na druhou vlnu, neznamená, že by měla tu první za sebou. Nárůst nově potvrzených případů se sice zpomaluje, podle posledních čísel se pohybuje okolo 1,6 procenta. Spolkový institut Roberta Kocha pro kontrolu a prevenci nemocí varuje, že další vlna rozvolňování opatření bude přicházet v úvahu až ve chvíli, kdy bude nově nakažených přibývat v řádu stovek denně. A taková situace zatím v Německu nenastala.

Podle čtvrtečních informací přírůstek činil 2337. Celkově už byla nákaza novým koronavirem v Německu potvrzena u více než 150 tisíc pacientů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků