Hlavní obsah
Náměstí Alexanderplatz v centru Berlína je zcela vylidněné. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters

Německo hlásí 5000 nakažených za den. Nejvíc případů má Bavorsko

V případě nákazy novým typem koronaviru není Německo stále ještě na vrcholu pomyslné křivky, tvrdí šéf berlínského Institutu Roberta Kocha pro kontrolu a prevenci nemocí Lothar Wieler. Jeho slova podporují nejnovější statistická čísla. Od středečního do čtvrtečního rána přibylo v Německu téměř pět tisíc nových případů nákazy SARS-CoV-2. Celkem má Německo podle nové bilance více než 36 500 potvrzených případů.

Náměstí Alexanderplatz v centru Berlína je zcela vylidněné. Foto: Fabrizio Bensch, Reuters
Německo hlásí 5000 nakažených za den. Nejvíc případů má Bavorsko

Počet obětí se za posledních 24 hodin zvýšil o padesát. Celkem si tak virus vyžádal 198 životů, informoval ve čtvrtek na svých stránkách Institut Roberta Kocha.

Největší celkový počet případů – 7993 – hlásí Bavorsko. Jen s malým odstupem za ním se nachází nejlidnatější německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (7924). Pomyslné třetí místo v žebříčku nákazy obsadilo se 7283 případy Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa.

Bádensko-Württembersko má nejvyšší počet obětí nemoci Covid-19 ze všech spolkových zemí, zemřelo tam 56 nakažených.

V přepočtu na 100 tisíc obyvatel je nejhorší situace v Hamburku, který hlásí 1265 potvrzených případů nákazy, což je 69,1 případu na 100 tisíc obyvatel. Berlín má 45,83 případu na 100 tisíc obyvatel.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků