Hlavní obsah
 

Narodila se bez rukou, přesto pomáhá, šije nohama roušky pro zdravotníky

Dvaatřicetiletá Norfarrah Syahirah Shaariová z Malajsie se narodila bez rukou, přesto jí nic nebrání v tom, aby se zapojila do boje proti koronaviru. Pomáhá šít roušky pro zdravotnický personál tamních nemocnic, které se potýkají s nedostatkem ochranných pomůcek.

 
Narodila se bez rukou, přesto pomáhá, šije nohama roušky pro zdravotníky

Shaariová se naučila ovládat šicí stroj nohama již před lety, kdy si toužila ušít vlastní oblečení. „Mé tělo neodpovídá konfekčním velikostem, tudíž mi všechno oblečení musel někdo upravovat. Naučit se šít tudíž pro mě bylo něčím, co by mi usnadnilo život,” svěřila se Shaariová.

Nebylo to pro ni ale vůbec jednoduché. Jak sama přiznává, naučit se úplné základy ji stálo hodně úsilí a trpělivosti. Ovšem po osmi letech praxe už zvládne velmi dobře ušít i složitější věci, proto ráda nabídla svou pomoc se šitím ochranných pomůcek.

S dalšími svými kolegy je součástí programu Teluk Intan Community College, který pracuje na výrobě ochranného zdravotnického vybavení pro potřeby malajsijských nemocnic.

„Je pro mě opravdovou ctí pomáhat zdravotnickému personálu, který pečuje o nemocné s covidem-19. Díky tomu, že umím šít, jsem součástí skvělého týmu lidí, kteří nabízí nemocničnímu personálu potřebné vybavení,” dodává Shaariová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků