Hlavní obsah
 

Na temném newyorském ostrově pohřbívají oběti do hromadných hrobů

Ostrov Hart poblíž New Yorku slouží k pohřbívání lidí, o které se nepřihlásí žádní příbuzní. Na stejném místě nově bude město pohřbívat také pacienty, kteří podlehnou koronaviru a nemají žádné příbuzenstvo, uvedla CNN.

 
Na temném newyorském ostrově pohřbívají oběti do hromadných hrobů

„Lidi, kteří zemřeli na koronavirus, tam pohřbíme v následujících dnech,” uvedla mluvčí newyorského starosty Freddi Goldsteinová.

Dodala, že v márnicích budou těla uložena dva týdny. Pokud se o ně nikdo nepřihlásí, budou přepraveny na Hart Island. Podle Goldsteinové stačí, aby konkrétní márnici případní příbuzní alespoň kontaktovali. „Na ostrově pohřbíváme pouze jedince, o které nikdo za dva týdny neprojeví ani nejmenší zájem,” řekla.

Satelitní snímek ostrova Hart (vpravo) v New Yorku

Foto: Maxar Technologies, Reuters

Mluvčí starosty doplnila, že týdně město na ostrově pohřbí přibližně 25 lidí. V době koronavirové pandemie ale tento počet stoupl na 25 za den.

Hart Island slouží jako veřejný hřbitov už 150 let. Podle CNN je na ostrově pohřben zhruba jeden milion lidí. Před pandemií nového typu koronaviru platilo, že zde byla umístěna těla, o která se nikdo nepřihlásil po dva měsíce.

Záběry z dronu na pohřbívání na ostrově Hart

Foto: Lucas Jackson, Reuters

Počet potvrzených případů koronaviru v USA stoupá. Blíží se hranici 470 tisíc lidí. Stát New York má více nakažených (téměř 160 tisíc) než kterákoli země na světě. V New Yorku navíc evidují kolem 7000 smrtelných případů.

Pohřbívání obětí na ostrově Hart v New Yorku

Foto: John Minchillo, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků