Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo

Moravskoslezský kraj chce zavést povinné roušky pro všechny. Až je bude mít

Povinné nošení roušek hodlá zavést Moravskoslezský kraj. Po pondělním jednání krajského krizového štábu to řekl hejtman Ivo Vondrák (ANO). Současně hejtmanství vyzvalo všechny praktické lékaře, kteří přerušili provoz svých ordinací, aby se kraji nahlásili.

Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo
Moravskoslezský kraj chce zavést povinné roušky pro všechny. Až je bude mít

„V okamžiku, kdy bude roušek dost, tak bychom chtěli toto opatření zavést plošně. Všichni by měli v regionu nosit roušky. Je to jediná šance, jak zastavit šíření viru a myslím si, že se toto opatření ukázalo ve světě jako validní,“ upozornil hejtman s tím, že zatím by mělo do kraje v brzké době dorazit půl milionu roušek.

Ty by měly být rozmístěny do veřejných budov, v první řadě krajských, aby každý, kdo do nich vstoupí, si musel roušku nasadit.

Roušky by se mohly distribuovat prostřednictvím obcí s rozšířenou působností či přes Senior Pointy.

Kraj pořizuje také 10 tisíc respirátorů, k dispozici by je měl mít ve středu, určeny budou zdravotníkům.

Situaci v nemocnicích označil Vondrák za stabilní. „Je tady ale nařízení, aby všichni praktičtí lékaři, kteří uzavřeli své ordinace, a tím důvodem může být i to, že nemají ochranné pomůcky, nám to nahlásili. Mohli by pracovat v nemocnicích, kde jsou tyto ochranné pomůcky zajištěny,“ vyzval hejtman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků