Hlavní obsah
Demonstrace Milionu chvilek se v Plzni koncem února zúčastnilo na pět stovek lidí. Foto: Jiří Šolc, Právo

Milion chvilek přerušil kvůli koronaviru sérii demonstrací

Spolek Milion chvilek pro demokracii zrušil s ohledem na rozhodnutí vlády zakázat konání akcí pro více než 100 lidí sérii demonstrací. Ty měly být namířeny právě proti kabinetu, v jehož čele stojí premiér Andrej Babiš (ANO). Opatření platí od úterních 18 hodin.

Demonstrace Milionu chvilek se v Plzni koncem února zúčastnilo na pět stovek lidí. Foto: Jiří Šolc, Právo
Milion chvilek přerušil kvůli koronaviru sérii demonstrací

„Kvůli možnosti dalšího šíření nového koronaviru vláda v úterý preventivně nařídila zrušení všech akcí nad 100 lidí. Vládní rozhodnutí respektujeme. Proto až do odvolání přerušujeme Štafetu pro demokracii, a to včetně dnešního happeningu od 17 hodin a debaty od 18 hodin v Pardubicích,” uvedl v úterý Milion chvilek. „Není to konec Štafety. Až to situace dovolí, navážeme tam, kde jsme přestali,” doplnil.

Série demonstrací a debat spolku začala na konci února v Plzni. Minulý týden se akce uskutečnila v Jihlavě, v úterý měly následovat Pardubice. Spolek plánoval uspořádat protesty postupně ve všech českých krajských městech. Akce měly spojovat demonstraci proti vládě s diskusí o aktuálních problémech jednotlivých regionů.

Spolek Milion chvilek vznikl po sněmovních volbách v roce 2017, které vyhrálo hnutí ANO vedené nynějším premiérem Andrejem Babišem. Při protestech v kampani Milion chvilek pro demokracii kritizoval spolek Babiše za nedodržování předvolebních slibů, střet zájmů nebo stíhání pro údajný dotační podvod v kauze Čapí hnízdo. Loni Milion chvilek uspořádal na pražské Letné dvě demonstrace, které byly největšími veřejnými shromážděními od listopadu 1989. Na obě akce dorazilo podle odhadů shodně kolem čtvrt milionu lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků