Hlavní obsah
 

Lidem po celém světě dochází trpělivost, proti karanténě se začínají bouřit

Spolu s náznaky toho, že pandemie koronaviru zřejmě dosahuje nebo brzy dosáhne vrcholu, přicházejí z celého světa zprávy o tom, že lidem v karanténě dochází trpělivost. Proti preventivním opatřením se začínají bouřit. Nepokoje byly o víkendu hlášeny od Indie až po Spojené státy.

 
Lidem po celém světě dochází trpělivost, proti karanténě se začínají bouřit

Spojené státy jsou s asi 800 tisíci nakaženými a téměř 43 tisíci oběťmi koronavirem zdaleka nejzasaženější zemí světa, přesto se občané vzbouřili hned v několika státech. Na protest „patriotů“ v Pensylvánii dokonce jeho účastníci přijeli ozbrojeni, ke střetům s policií tam ale zatím nedošlo.

To ve francouzském hlavním městě je situace už několik dní vypjatější. Na pařížských předměstích se dopouštějí výtržností především příslušníci etnických menšin, kteří se bouří proti údajné policejní brutalitě během karantény. Policie během obou víkendových nocí použila proti výtržníkům obušky a slzný plyn.

Snímek z demonstrace v Libanonu

Foto: Aziz Taher, Reuters

V německých Drážďanech pojali občané protest o poznání klidněji. Nespokojení majitelé hotelů a restaurací o víkendu na náměstí Neumarkt prostřeli prázdné stoly, aby tím upozornili, že každým dnem přicházejí o zisk. V Berlíně k násilí také nedošlo, ale protestující dávali rozhořčení najevo velmi hlasitě, poznamenal Telegraph.

Demonstrace v Berlíně

Foto: Christian Mang, Reuters

V Brazílii se k demonstrujícím občanům přidal dokonce prezident Jair Bolsonaro. Do ulic vyšli také obyvatelé nejlidnatější země světa Indie. Tam si ale strážci zákona neberou servítky a neukázněné občany mrskají rákoskou. A bez násilí se střety nespokojených občanů s policií neobešly ani v Jižní Africe.

Nepokoje v Jižní Africe

Foto: ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků