Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Miroslav Chaloupka , ČTK

Lidé si opět mohou kupovat respirátory FFP3

Ministerstvo zdravotnictví zrušilo zákaz prodeje respirátorů třídy FFP3. Vývoz a prodej jednotlivcům byl zakázán kvůli nedostatku ochranných pomůcek na počátku epidemie zkraje března.

Ilustrační foto Foto: Miroslav Chaloupka , ČTK
Lidé si opět mohou kupovat respirátory FFP3

Respirátory FFP3 tak mohli nakupovat pouze poskytovatelé zdravotních a sociálních služeb a organizační složky státu.

Ministerstvo přistoupilo ke zrušení opatření, neboť vláda v úterý rozhodla, že nařizuje konkrétním výrobcům těchto ochranných prostředků včetně celoobličejových masek přednostní zásobování ministerstva zdravotnictví.

Respirátory nejvyšší třídy z obchodů vesměs zmizely ještě před tímto mimořádným opatřením, neboť je lidé vykoupili z obav před šířením koronaviru. Vláda následně rozhodla o povinném nošení roušek na veřejnosti a přijala i další restriktivní opatření. Zároveň se podařilo zajistit dodávky ochranných pomůcek formou nákupu z Číny.

Respirátory nejvyšší třídy využijí zejména zdravotníci a lidé, kteří mohou být v přímém kontaktu s nákazou.

Nedostatek ochranných pomůcek má kvůli probíhající epidemii globální charakter, na čemž se snaží profitovat někteří obchodníci nabízející ochranné prostředky za přemrštěné ceny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků