Hlavní obsah
Karanténa může vyústit až v rozvod. Foto: Profimedia.cz

Kvůli nařízené karanténě v Číně vzrostla rozvodovost

Nařízená karanténa v Číně spjatá s nákazou koronavirem se podle odborníků negativně podepsala i na partnerských vztazích Číňanů, stoupl u nich i počet žádostí o rozvod. Partneři spolu najednou museli trávit 24 hodin denně, a to i déle než jeden měsíc v kuse. Ne náhodou konec karantény oslavili ohňostroji.

Karanténa může vyústit až v rozvod. Foto: Profimedia.cz
Kvůli nařízené karanténě v Číně vzrostla rozvodovost

Čínské město Xi'an zaznamenalo v posledních týdnech rekordně vysoký počet žádostí o rozvod, přičemž v některých okresech došlo dokonce k přetížení místní samosprávy kvůli vyřizování těchto žádostí.

Podle odborníků z Global Times lze přitom nárůst vysvětlit jednak tím, že kanceláře byly více jak měsíc uzavřeny, tudíž mnohé z žádostí mohly být podány se zpožděním, a pak také faktem, že zde lidé žijí ve velmi malých bytech, ve kterých postrádají dostatek osobního prostoru a je to tak „ideální” pro manželské sváry.

Mnozí partneři ale naštěstí nezůstali rozvedeni dlouho. Byly i takové případy, kdy se partneři na úřad po několika hodinách vrátili a chtěli znovu sezdat.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Obyvatelé Chu-peje slaví po téměř měsíci v karanténě návrat k normálnímu životu

Video: Newsflare, AP

V této souvislosti mnozí odborníci hovoří o ponorkové nemoci, se kterou se partneři setkávají i o dovolených či delších svátcích.

„Pro harmonii ve vztahu je jednoduše důležitá rovnováha mezi časem stráveným společně s rodinou a přáteli a časem stráveným odděleně. Každý partner přitom potřebuje i čas jen sám na sebe a své vlastní aktivity či koníčky, což lidé během karantény postrádají,” uvedli pro Psychology Today psychologové Rob Pascale a Lou Primavera.

Anketa
Vydrželi byste se svým protějškem celý měsíc v přísné karanténě?
Ano, vzájemnou společnost si užíváme
44.7 %
Ano, ale nebylo by to jednoduché, bez hádek by se to asi neobešlo
25.5 %
Ne, zabili bychom se navzájem
13.7 %
Nevím, vůbec si to neumím představit
9 %
Ne, ještě že máme oba kam utéct
7.1 %
Celkem hlasovalo 742 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků