Hlavní obsah
Vlčnov Foto: Mapy.cz

Lidé v obci na Uherskohradišťsku musí znovu nasadit roušky

Testy prokázaly nákazu novým typem koronaviru u osmi lidí v třítisícovém Vlčnově na Uherskohradišťsku. Od sobotních 16:00 lidé musí podle nařízení hygieniků opět začít používat roušky ve vnitřních prostorech.

Vlčnov Foto: Mapy.cz
Lidé v obci na Uherskohradišťsku musí znovu nasadit roušky

Kromě povinnosti nosit roušky se nesmí hromadných akci zúčastnit více než 500 lidí.

Hejtman Jiří Čunek (KDU-ČSL) o nákaze informoval v pátek večer na svém facebookovém profilu. "V našem slováckém Vlčnově se prokázala nákaza koronavirem u osmi lidí. Proto se vyhlašuje od zítřka (soboty) nošení roušek, zavírání obchodů však nebude. Buďte opatrní, ale nebojte se. U většiny ze 420 pozitivně testovaných v našem kraji byl průběh lehký," napsal v pátek Čunek.

V našem slováckém Vlčnově se prokázala nákaza koronavirem u 8 lidí. Proto se vyhlašuje od zítřka nošení roušek, zavírání...

Zveřejnil(a) Jiří Čunek dne Pátek 17. července 2020

Starosta Vlčnova Jiří Matušík (nestr. za ODS) prostřednictvím oficiálních webových stránek obce požádal na základě doporučení krajské hygienické stanice občany, aby zejména v uzavřených prostorách používali pokrývku úst a nosu a desinfekci. "Další informace budou poskytovány průběžně," uvedl Matušík.

Podle údajů ministerstva zdravotnictví přibylo v Česku v pátek 130 potvrzených případů koronaviru. Je to počtvrté za sebou, kdy byl denní přírůstek vyšší než 100.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků