Hlavní obsah

Koronavirus v ČR slábne, nových nakažených je nejméně za týden

V Česku je 5735 lidí s prokázaným onemocněním covid-19. V pátek přibylo 163 případů nákazy novým koronavirem, což je nejmenší nárůst v tomto týdnu, uvedl web ministerstva zdravotnictví.

Koronavirus v ČR slábne, nových nakažených je nejméně za týden

Celkem v Česku v souvislosti s covid-19 zemřelo 123 lidí, řada z nich měla i jiné nemoci. Uzdravilo se 370 lidí. Testů bylo provedeno přes 120 tisíc.

Onemocnění covid-19 bylo v ČR zaznamenáno poprvé 1. března. Na konci téhož měsíce překročil počet lidí s prokázaným koronavirem 3300. Minulý týden zveřejnil Ústav zdravotnických informací a statistiky odhad, podle kterého bude v půlce dubna v Česku kolem 8000 potvrzených případů a na konci měsíce 14 200.

Nejvíce případů je v Praze - 1379. Jde o čtvrtinu naklažench v ČR. V Alzheimercentru Ostrava bylo v pátek hlášeno 40 nakažených klientů a 17 zaměstnanců. Centrum požádalo kraj o personální pomoc a ochranné pomůcky.

Současná striktní omezení pro občany se budou postupně rušit a obchody otevírat. Zhruba do konce měsíce se má naplno rozjet chytrá karanténa. Prvotní plošná opatření byla podle odborníků úspěšná, šíření viru se zastavilo.

Chytrá karanténa je metoda, kdy se sleduje pohyb nakažených osob a zjišťují  jejich kontakty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků