Hlavní obsah

Koronavirus na Dole Darkov: Hygienici evidují už 302 nakažených

V souvislosti s nákazou v Dole Darkov už hygienici evidují 302 nakažených, ve středu odpoledne o tom informovala Krajská hygienická stanice v  Ostravě. Od úterního odpoledne tak přibylo 26 případů. Z celkového počtu nakažených je 217 zaměstnanců včetně deseti pendlerů, 80 rodinných příslušníků horníků a pět pracovníků z jiných firem.

Koronavirus na Dole Darkov: Hygienici evidují už 302 nakažených

„Nárůst počtu případů již nedosahuje dynamiky z minulých dní. Nadále probíhá došetřování zjištěných kontaktů jednotlivých pozitivních osob,“ upozornila ředitelka moravskoslezské hygieny Pavla Svrčinová s tím, že z tohoto počtu je téměř 52 procent pozitivních lidí zcela bez klinických příznaků.

„Dalších zhruba 43 procent má velmi mírný průběh nemoci a pouze pět procent postižených mělo výraznější klinické projevy,“ uvedla Svrčinová, která upřesnila, že mezi nakaženými je 248 mužů a 54 žen.

Hygiena začne v souvislosti s ohniskem na Dole Darkov testovat také zaměstnance a klienty jednoho domova důchodců na Karvinsku. Je to proto, že jedné z pečovatelek, která je blízkou osobou jednoho ze zaměstnanců OKD, vyšel pozitivní test.

Hygienici se chystají spustit na karvinském dole další plošné testování zaměstnanců. Bude určeno těm, kteří měli negativní test při prvním odběru v minulém týdnu.  První etapa začne 2. června, druhá pak proběhne od 6. do 9. června. Naplánováno je 2400 odběrů.

„Důvodem testování je snaha o včasné zachycení dalších bezpříznakových pozitivních osob, které při prvním testování měly výsledek testu ještě negativní,“ vysvětlila Svrčinová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků