Hlavní obsah
Zdravotník v ochranném obleku (Ilustrační foto) Foto: David W Cerny, Reuters

Koronavirem se nakazily už tři miliony lidí

V pondělí večer byl překonán milník tří milionů lidí, kteří se nakazili koronavirem. Informoval o tom specializovaný server worldometers.info, podle kterého nemoci v globálním měřítku podlehlo 208 878 pacientů. Naopak uzdravit se podařilo 893 035 lidí.

Zdravotník v ochranném obleku (Ilustrační foto) Foto: David W Cerny, Reuters
Koronavirem se nakazily už tři miliony lidí

Největší počet infikovaných ze všech zemí evidují podle serveru worldometers.info. Spojené státy, kde testy potvrdily koronavirus již u téměř 970 000 lidí. V Evropě je však podle Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) ještě asi o 100 000 více potvrzených případů. Nejhůře jsou tam zasažené velké evropské země jako Španělsko (téměř 230 000 nakažených), Itálie (198 000), Francie (162 000), Německo (158 000) a Británie (154 000).

Odborníci však varují, že skutečný počet nakažených i obětí je zřejmě výrazně vyšší. Testy na koronavirus totiž v drtivé většině zemí podstupují jen pacienti s vážnějšími zdravotními komplikacemi, které se neobjevují u každého infikovaného.

Statistiky se nicméně podle některých zdrojů liší. Například podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU), která vývoj pandemie rovněž globálně monitoruje, chybí k překročení hranice tří milionů infikovaných zhruba 7000 případů.

Prvního nakaženého evidovala na svém území Čína ke konci loňského roku. Virus se však rychle šířil za hranice a první milion infikovaných svět zaznamenal 2. dubna. Další milion se potvrdil již 15. dubna, tedy po třinácti dnech. Hranice tří milionů pak byla překonána po dalších 12 dnech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků