Hlavní obsah
 

Kalifornie je v karanténě. Koronavirem se nakazí 25 milionů lidí, říká guvernér

Kalifornie je jedním z nejvíce zasažených států koronavirem v USA. Její guvernér Gary Newsom vyhlásil karanténu a dodal, že v příštích osmi týdnech se nemocí Covid-19, kterou koronavirus způsobuje, nakazí přibližně 25,5 milionu lidí, kteří v Kalifornii žijí, uvedl Daily Mail.

 
Kalifornie je v karanténě. Koronavirem se nakazí 25 milionů lidí, říká guvernér

Tahle předpověď by značila, že se nakazí více než polovina obyvatel státu. V Kalifornii žije přibližně 40 milionů lidí. Guvernér vycházel z odhadu expertů.

Newsom vyzval k dodržování karantény. „Jsme přesvědčeni, že nařízení budou lidé dodržovat, aby chránili sebe, své rodiny i širší komunitu,” řekl guvernér při odpoledním brífinku v hlavním městě Kalifornie Sacramentu.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom vyhlásil karanténu nejlidnatějšího státu USA

Foto: Rich Pedroncelli, ČTK/AP

Lidé mají dovoleno zajít si nakoupit, popřípadě navštívit lékaře nebo lékárny. Newson neřekl, jak dlouho bude karanténa Kalifornie trvat. Naznačil ale, že by mohla být osmitýdenní.

Volání o pomoc

Guvernér také zaslal dopis prezidentu Donaldu Trumpovi, ve kterém ho žádá o okamžitou pomoc. Je totiž možné, že nápor pacientů stát nezvládne a mohlo by mu podle odhadů chybět zhruba 20 tisíc lůžek.

„S úctou vás žádám o nasazení nemocniční lodě USNS Mercy do losangeleských doků, čímž byste nám pomohl v poskytování zdravotní péče pacientům nakažených nemocí Covid-19,” stojí v žádosti.

V Kalifornii je nyní přes tisíc lidí, kteří se nakazili novým typem koronaviru a potvrzeno je 18 úmrtí. Celkově přibylo ve Spojených státech téměř 600 případů. Nakažených je 14 336 lidí a 217 z nich nemoci podlehlo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků