Hlavní obsah
 

Jméno? Řekněte to! Babiš vyslýchal Vojtěcha při tiskové konferenci

Ke kuriozní situaci došlo při sobotní tiskové konferenci k šíření koronaviru. Premiér Andrej Babiš se po dotazu novinářky vložil do odpovědí ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a donutil ho říci, od koho dostal chybné informace v případě lékařky, jež se po odběru vzorků pacientovi měla ocitnout v karanténě. Lékařce se Vojtěch již předtím omluvil.

 
Jméno? Řekněte to! Babiš vyslýchal Vojtěcha při tiskové konferenci

Vojtěch odpovídal na dotaz, zda vyvodí politickou zodpovědnost v případě lékařky, kde mluvil o podezření z koronaviru, jež se nepotvrdilo, a zda nešlo o šíření poplašné zprávy.

Ministr zdravotnictví se totiž v sobotu omluvil lékařce, která podle jeho vyjádření skončila v karanténě poté, co nešikovně odebrala vzorek pacientovi s koronavirem. Ministr svá původní slova z pátku zdůvodnil tím, že dostal od svých lidí špatné informace.

„Byla to chybná informace, já se za ní omlouvám, omluvu jsem sdělil paní doktorce,“ zopakoval na tiskové konferenci Vojtěch.

V tu chvíli přistoupil premiér Babiš za jeho záda a do věci se vložil:

„Nebuďte slušný, řekněte pravdu. Kdo vám to řekl? Který úředník? Jste moc hodný,“ řekl premiér.

„Dostal jsem tu informaci,“ reagoval Vojtěch.

„Od koho?” chtěl vědět šéf vlády.

„Ze Státního zdravotního ústavu.“

„Jméno?“ pokračoval ve výslechu razantně Babiš.

Vojtěch: „Od paní doktorky Mackové” (vedoucí Centra epidemiologie a mikrobiologie SZÚ Barbory Mackové).

„No tak, tak to řekněte. Paní redaktorka vás tady trénuje...politická odpovědnost. Dostal tu informaci od státního úředníka,“ uzavřel svébytnou obhajobu svého ministra premiér.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků