Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Claudio Furlan, ČTK/AP

Jednejme s mírou, nabádá neochvějně ležérní Švédsko

Plné sjezdovky a hospody v lyžařských střediscích, otevřené školy a střediska péče o děti. Ve Švédsku se zdá, že pandemie má malý dopad na veřejný život, líčí televize ARD.

Ilustrační foto Foto: Claudio Furlan, ČTK/AP
Jednejme s mírou, nabádá neochvějně ležérní Švédsko

Švédské úřady se také stále domnívají, že uzavření všech škol není řešením a nezabránilo by šíření viru, naopak. Člověk chce jednat s mírou – tak zní motto ve skandinávském království, kde se nakazilo 1600 lidí a 16 zemřelo.

„Nejdůležitější věc, kterou teď můžeme udělat, je zůstat doma, když se cítíme špatně,“ ujišťuje Anders Tegnell z ministerstva zdravotnictví.

„Kdyby vláda vydala pokyny, že bych sem neměl chodit, asi bych to neudělal,“ přiznává Sven Nordberg v lyžařské oblasti Sälen.

Na víkend vyrazil s manželkou a dvěma syny – ostatně jako touto dobou v posledních šesti letech pokaždé. Nejsou výjimkou – lyžovačku si tady nenechalo ujít podle odhadů 25 tisíc Švédů.

Ve Stockholmu, odkud je hlášeno nejvíc případů, restaurace, obchody, menší kina zůstávají otevřeny. Zároveň se ulice den ode dne více vylidňují a veřejný tlak na zdravotnický úřad roste. Několik předních lékařů a vědců volá po tvrdších opatřeních,“ upozorňuje ARD.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků