Hlavní obsah
Obchod v Codognu v Lombardii Foto: Claudio Furlan/LaPresse, ČTK/AP

V Itálii zavřou všechny obchody kromě těch s potravinami

Po celé Itálii se zavřou všechny obchody vyjma těch s potravinami a lékáren, dále bary i kadeřnictví, oznámil to podle agentury Reuters premiér Giuseppe Conte.

Obchod v Codognu v Lombardii Foto: Claudio Furlan/LaPresse, ČTK/AP
V Itálii zavřou všechny obchody kromě těch s potravinami

„Zůstanou zavřené všechny obchody kromě těch s nezbytně potřebným zbožím, jako jsou léky a potraviny. (...) Továrny zůstanou otevřené, ale s přísnými bezpečnostními opatřeními, stejně tak nepostradatelné služby, jako jsou banky. Doprava bude zajištěná," citoval Conteho deník The Guardian.

Kromě toho musí po dosavadních omezeních úplně přerušit provoz bary, restaurace, kadeřnictví i salony krásy. Trafiky a novinové stánky naopak mohou zůstat v provozu, píše italský list La Repubblica. „U výrobních aktivit bude mít podporu co největší míra flexibilní práce,” doplnil italský premiér.

Italská vláda od úterý kvůli koronaviru SARS-CoV-2 zavedla od úterka pro celou zemi karanténu. „Je čas jít ještě o krok dále,“ uvedl Conte.

Nová mimořádná opatření budou platit nejméně do 25. března. „Teprve za čtrnáct dní budeme moci pozorovat výsledky tohoto velkého úsilí,” řekl Conte.

Počet úmrtí z řad nakažených novým koronavirem se v Itálii od úterka do středy zvýšil o 196 na 827, informovala civilní obrana. Nakazilo se přes 12 tisíc lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků