Hlavní obsah
Ilustrační fotografie. Foto: Denise Cathey, ČTK/AP

Indie má lék na covid-19

Indické úřady povolily lék Itolizumab domácí společnosti Biocon pro léčbu mírných až vážných dýchacích obtíží včetně těch, způsobených covidem-19.

Ilustrační fotografie. Foto: Denise Cathey, ČTK/AP
Indie má lék na covid-19

„Kontrolní studie s náhodným výběrem ukázala, že všichni pacienti, jimž byl podán itolizumab, reagovali pozitivně a zotavili se,“ řekla šéfka Bioconu. V kontrolní skupině, jejímž členům lékaři podali placebo, několik lidí na následky covidu-19 zemřelo.

Itolizumab, používaný i na lupénku, by mohl být jedním z prvních ověřených léků na nemoc. Podle nedávné britské studie prokázal účinek také kortikoid dexametazon s protizánětlivým působením, který se používá například jako podpůrný prostředek při protinádorové léčbě, ale také při kožních potížích, onemocnění střev či plicních chorobách.

V Indii přibývá nakažených po desetitisících. Ti tak činí 12 procent všech nově nakažených po světě, poznamenal deník Hindustan Times. V neděli jich za posledních 24 hodin země zaznamenala dalších bezmála 29 tisíc. Celkem se nakazilo už 850 tisíc Indů, z nichž téměř 23 tisíc zemřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků