Hlavní obsah
Biskup Karel Herbst (na archivním snímku z 5. dubna 2005) Foto: Michal Doležal, ČTK

Emeritní biskup Herbst se zotavuje, byl odpojen od plicní ventilace

Zdravotní stav pražského emeritního pomocného biskupa Karla Herbsta (77), který se nakazil koronavirem, se zlepšil. Duchovní mohl být odpojen od dýchacích přístrojů, uvedla Česká biskupská konference.

Biskup Karel Herbst (na archivním snímku z 5. dubna 2005) Foto: Michal Doležal, ČTK
Emeritní biskup Herbst se zotavuje, byl odpojen od plicní ventilace

S odvoláním na kardinála Dominika Duku dále biskupská konference uvedla, že Herbst již komunikuje.

Biskup byl po předešlém zhoršení zdravotního stavu uveden počátkem dubna do umělého spánku a převezen do Nemocnice Na Homolce, kde musel být napojen na umělou plicní ventilaci.

V souvislosti s Herbstovým onemocněním covid-19 skončili v karanténě i jeho spolupracovníci.

Herbst se vyučil elektromechanikem elektrických lokomotiv a osm let tuto práci vykonával v lokomotivním depu v Praze, při zaměstnání odmaturoval na gymnáziu a absolvoval Cyrilometodějskou bohosloveckou fakultu v Litoměřicích. V roce 1973 přijal kněžské svěcení od kardinála Františka Tomáška.

V polovině 70. let přišel o tehdy potřebný státní souhlas k výkonu duchovenské služby, když byl udán, že při čtení vánočního pastýřského listu vynechal větu o výročí osvobození Československa Sovětskou armádou. Léta se živil u podniku Úklid, stejně jako tehdejší myč oken Miloslav Vlk, pozdější pražský arcibiskup.yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků