Hlavní obsah
Diváci se mohou těšit i na Viktora Preisse v komedii Brouk v hlavě. Foto: Viktor Kronbauer

Divadlo na Vinohradech v karanténě hraje online

Pražské Divadlo na Vinohradech zahájí v pondělí 23. března projekt online vysílání. Pod názvem Hrajeme i v karanténě zpřístupní divákům nejen inscenace, které má aktuálně v repertoáru, ale i ty, jež se již nehrají, a to inscenace, které vznikly od roku 2012.

Diváci se mohou těšit i na Viktora Preisse v komedii Brouk v hlavě. Foto: Viktor Kronbauer
Divadlo na Vinohradech v karanténě hraje online

„Jedná se o představení natočená v nejvyšší kvalitě, která mohou být kdykoli vysílána i v televizi. Začínáme symbolicky slavnostním večerem ke sto desátému výročí Divadla na Vinohradech z listopadu 2017. A na konci záznamu na diváky čeká překvapení,“ řekl Právu ředitel divadla Tomáš Töpfer.

„Začínat se bude ve 20 hodin a vždy druhý den ve 14 hodin budou mít možnost vidět diváci reprízu den předtím vysílaného titulu. Tím, že do vysílání zařazujeme i archivní inscenace, mohou se diváci těšit třeba i na oblíbeného Brouka v hlavě s Viktorem Preissem,“ dodal.

V úterý 24. března je na programu Čapkův Loupežník a ve středu Shakespearova komedie Zkrocení zlé ženy. Jednou týdně bude zařazen i živě vysílaný Večer bez líčidel (v rouškách) s některým z vinohradských herců. Poprvé si bude ve čtvrtek 26. března moderátor Robert Tamchyna živě povídat s ředitelem Tomášem Töpferem a dojde samozřejmě i na zaslané divácké dotazy.

V pátek se bude vysílat inscenace Soudce v nesnázích a v sobotu vinohradská dramatizace Neffova románu Sňatky z rozumu. V neděli bude vysílán pouze odpolední reprízový program (v tomto případě Sňatky z rozumu), večer se „v karanténě“ hrát nebude.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků