Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Dětský tábor na Plzeňsku skončil předčasně. Dívka z Prahy měla koronavirus

Kvůli koronaviru skončil minulý týden předčasně dětský tábor v Letinech u Plzně. Jedna z účastnic - nezletilá dívka z Prahy - měla pozitivní test na covid-19. U dalších lidí se nákaza neprokázala.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Dětský tábor na Plzeňsku skončil předčasně. Dívka z Prahy měla koronavirus

Jednalo se o tábor s 80 dětmi a zhruba 20 dospělými. Dítě nemělo příznaky, hygienici se na dívku zaměřili po informaci o pozitivním nálezu u jejího otce.

„Měla pozitivního tatínka, podařilo se ji dohledat díky trasování, zafungovalo to,“ řekl Právu Michal Bartoš, ředitel Krajské hygienické stanice v Plzni.

Dítě bylo okamžitě izolováno a odvezeno, ostatní šli do karantény. „Vyjel tam odběrový tým, nabrali se všichni včetně dospělých, výsledky jsme měli obratem a byly negativní,“ doplnil Bartoš, podle něhož organizátoři po dohodě ukončili tábor o několik dní dříve.

V obci Letiny nebylo podle něj potřeba přijímat žádné opatření. Starosta Jaroslav Vraný ČTK řekl, že hygienici ho o uzavření tábora kvůli koronaviru neinformovali. Podle něj byl tábor na hranici obcí Letiny a Skašov.

Iva Páleníčková ze Střediska Letiny, kde se tábory konají, na dotaz Práva detaily uvést nechtěla. „Je to nepodložená informace, nechci, abyste o tom psali,“ uvedla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků