Hlavní obsah
 

Česko kvůli koronaviru nasadí na hranice armádu

Policistům bude s kontrolami na českých hranicích pomáhat armáda. V pondělí se na tom dohodla vláda. Na 10 hraničních přechodech se zároveň vybuduje zázemí, aby se vzorky krve pro testování na koronavirus mohly odebírat na místě.

 
Česko kvůli koronaviru nasadí na hranice armádu

„Dohodli jsme se, že na 10 hraničních přechodech, které jsou v režimu kontrol, bude vybudováno zázemí, aby kontrola vzorků mohla proběhnout na místě. Dohodli jsme se na tom, že armáda vypomůže personálem, který pomůže s odběrem vzorků,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Kromě toho, že armáda pomůže zdravotnickým personálem, poskytne i prostředky na výstavbu polních nemocnic. „Zdravotnické stany využijeme na hraničních přechodech,“ dodal ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Lidé, kteří budou testováni, budou muset na hranicích počkat, dokud nebude jasný výsledek vyšetření. „Jestliže bude pozitivní, tak budou transportováni do příslušného zařízení a svěřeni do péče lékařů,” dodal Hamáček.

Kontroly na hraničním přechodu Pomezí nad Ohří na Chebsku

Video: Rudolf Voleman, Právo

Od pondělního rána policisté, celníci a hasiči na deseti vybraných hraničních přechodech provádějí namátkové kontroly řidičů. V rámci preventivních opatření proti šíření nového koronaviru měří přijíždějícím teplotu.

Řidiči také dostávají letáky v češtině, němčině, angličtině a italštině s upozorněním, že pokud cestují z Itálie, mají povinnost ohlásit se praktickému lékaři a budou mít nařízenou karanténu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků