Hlavní obsah
 

Byl zvyklý na dětskou radost, teď ho obklopilo hrobové ticho

Gianmarco Vargas z Peru pracoval jako profesionální klaun, jenže v současné době nemá pro koho vystupovat. Byl zvyklý na veselé skotačení dětí, během pandemie ho však nahradil smutek a doslova hrobové ticho. Společně se svojí manželkou se totiž nechali zaměstnat ve firmě na výrobu rakví, která naopak během pandemie prosperuje.

 
Byl zvyklý na dětskou radost, teď ho obklopilo hrobové ticho

Vargas s manželkou Milagros vystupovali zejména mezi dětmi. On se převlékal za klauna, ona zase organizovala dětské akce. Během pandemie koronaviru však jejich byznys zkolaboval, akce se nepořádají a o vystoupení klauna taky není zájem.

Vzhledem k tomu, že jejich rezervy nebyly nekonečné, rozhodli se manželé, že se nechají zaměstnat ve firmě, která naopak zažívá smutný boom. Společnost Eternal Life, která vyrábí v Peru rakve, zaznamenala místo obvyklé poptávky na 50 rakví týdně zhruba pětinásobný nárůst.

K tomu, aby byli ve firmě schopní vyrobit 250 rakví týdně, potřebují zaměstnance. Vargas tak využil situace a našel si práci výrobce rakví. Jeho žena ve firmě šije textil do interiéru.

Přes smutnou atmosféru je Vargas s prací spokojený. „Mám rodinu, kterou musím živit. Jsem rád, že mám práci. Když někomu říkám, že vyrábím rakve, tak nevěří, že by tak veselý člověk jako já mohl dělat tak smutnou práci,” říká Vargas.

„Řekl jsem dětem, že se vrátím. Že tohle všechno jednou skončí a pak se zase budeme všichni smát, hrát si a já budu zase předvádět kouzelnické triky v převleku klauna,” věří Vargas.

Peru potvrdilo více než 300 tisíc případů nákazy novým koronavirem. Přes 10 tisíc lidí v souvislosti s onemocněním covid-19 zemřelo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků