Hlavní obsah
Britětí vojáci Foto: Profimedia.cz

Britská armáda je v pohotovosti. Možná ji vyšlou do ulic a supermarketů

Britská vláda je připravena vyslat do ulic armádu, která by měla v době zhoršující se krize kvůli postupující epidemii nového koronaviru v zemi udržet pořádek. Informace přichází poté, co vyšlo najevo, že se počet obětí nemoci Covid-19 během posledních 24 hodin zdvojnásobil.

Britětí vojáci Foto: Profimedia.cz
Britská armáda je v pohotovosti. Možná ji vyšlou do ulic a supermarketů

Zdroje britského listu The Daily Mail uvádějí, že se armádní složky připravují na plnění rolí pořádkových jednotek. To znamená mimo jiné to, že by vojáci dostali na starost hlídkování v supermarketech, které Britové v posledních hodinách vzali útokem.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

Prázdné regály v Británii

Video: Reuters

V pohotovosti jsou také jednotky biologické, protichemické a radiační ochrany Jejího Veličenstva. Ty by měly v případě rozkazu začít dezinfikovat a dekontaminovat nemocnice, úřady a budovy dalších klíčových institucí.

Kromě toho jsou vojáci připraveni v případě potřeby vybrané budovy využít jako nemocnice nebo márnice. Nouzové plány rovněž počítají s armádní kontrolou čerpacích stanic.

Situace na britských ostrovech se dramatizuje každou hodinou. Během soboty vzrostl ve Spojeném království počet laboratorně potvrzených případů z 820 na 1140. Celosvětově už se novým koronavirem nakazilo na 155 tisíc lidí a podlehlo mu jich 5 800. V Česku bylo prozatím potvrzeno 231 případů nákazy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků