Hlavní obsah
Britský premiér Boris Johnson Foto: Jeff Overs/bbc, Reuters

Anglie a Skotsko jsou až do února v přísném lockdownu

Uzavřené školy, zákaz vycházení, práce z domova, zavřené restaurace, hospody a bary, nefungující služby a volnočasové aktivity. V Anglii a Skotsku začal od první minuty úterý platit přísný lockdown, píše server týdeníku Focus. Tato opatření by měla trvat až do poloviny února. Premiér Boris Johnson vyzval obyvatele, aby zůstali doma a ven vycházeli jen v případě nutnosti.

Britský premiér Boris Johnson Foto: Jeff Overs/bbc, Reuters
Anglie a Skotsko jsou až do února v přísném lockdownu

„Museli jsme zavést lockdown, abychom dostali mutaci koronaviru pod kontrolu,“ prohlásil Johnson v televizi. Nová mutace koronaviru se přenáší o 50 až 70 procent snadněji. „To znamená, že musíte zůstat doma,“ dodal premiér.

Ven by měli lidé vycházet, jen pokud půjdou na nákup, k lékaři, popřípadě do práce. „Týdny, které jsou před námi, budou dosud nejtěžší,“ uvedl Johnson.

Výhodou podle něj je, že Británie vstupuje „do poslední fáze boje“ a konec pandemie „je na dohled“. Přísný lockdown by měl trvat až do poloviny února, tehdy by ale měli být naočkovaní všichni lidé ve čtyřech rizikových skupinách.

Podobná uzávěra jako v Anglii začala kvůli šíření koronaviru platit také ve Skotsku. Regionální vlády Skotska, Walesu a Severního Irska rozhodují o svých opatřením v boji s koronavirem samy, nezávisle na ústřední vládě v Londýně, která stanovuje pravidla pouze pro Anglii.

Za posledních 24 hodin Británie zaznamenala 58 784 potvrzených případů nákazy koronavirem a dalších 407 úmrtí s covidem-19. Celkem se infekce potvrdila již u více než 2,7 milionu lidí, zemřelých s covidem-19 eviduje Británie už 75 431.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků