Hlavní obsah
Monthien Jansuk pózuje s potvrzením gemologů o pravosti jeho perly. Foto: Profimedia.cz

Řidič kamionu našel mezi zuby svého syna perlu za miliony

Štěstí se usmálo na thajského řidiče kamionu, 40letého Monthiena Jansuka. Na tržišti v thajské provincii Chonburi si 10. února koupil ústřice za 50 bahtů, tedy asi 35 korun. Když si pak na nich se svou 44letou ženou Wasanou a se svým synem pochutnával, našel v nich vzácnou perlu za miliony.

Monthien Jansuk pózuje s potvrzením gemologů o pravosti jeho perly. Foto: Profimedia.cz
Řidič kamionu našel mezi zuby svého syna perlu za miliony

Gemologové 16. února potvrdili, že perla, kterou našel Monthien mezi zuby svého syna, je mimořádně vzácná oranžová melo. Má 65,57 karátu a váží 13,114 gramu.

Podle gemologů je její cena vyšší, než jakou by kdo byl ochoten zaplatit. U podobných perel se totiž cena pohybuje okolo 36 tisíc korun za karát. Teoreticky by se tak cena měla pohybovat okolo 2 milionů 300 tisíc korun. Monthien by za ni rád získal alespoň milion bahtů, tedy 750 tisíc korun.

Nejprve si mysleli, že jde o vejce

„Nespěchám. Perlu jsem dal do sejfu v bance a počkám si, až se najde někdo, kdo za ni zaplatí pořádné peníze. Až se to podaří, tak půjdu do důchodu a budu trávit čas s rodinou,“ svěřil se nálezce pro agenturu AP.

Monthien s dětmi na motorce. Za ním sedí jeho syn, který málem perlu spolkl.

Nález perly přirovnává k výhře v loterii. A podobně jako šťastní výherci ani on na svém životě zatím nic měnit nehodlá.

Perla přitom málem skončila v žaludku jeho syna. Poté, co koupil ústřice a nějaké ryby na grilování, se vrátil domů. U oběda pak rodina překvapeně koukala, když syn vyplivl na talíř něco oranžového. Nejprve si mysleli, že se jedná o vajíčko ústřice, ale pak je napadlo, že by se mohlo jednat o perlu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků