Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Policie šla najisto do pěstírny konopí, kouřilo se přitom z počítačů

Britští policisté šli na okraji Birminghamu prakticky najisto do pěstírny konopí. Ačkoliv tomu skutečně všechny okolnosti nasvědčovaly, policie uvnitř skladu objevila asi stovku počítačů, které nelegálně odebíraly elektřinu k těžbě bitcoinů.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Policie šla najisto do pěstírny konopí, kouřilo se přitom z počítačů

Detektivové se na místo zaměřili poté, co provozovatel elektrárenské sítě zjistil nelegální odběry elektřiny. Měli informace, že místo navštěvuje celý den řada lidí. Policejní dron zachytil, že z budovy sálá velké teplo. Bylo také vidět množství kabelů a ventilačních otvorů. Seržantka Jennifer Griffinová uvedla, že vzhledem k těmto okolnostem, které jsou typické pro nelegální pěstírny, policisté očekávali, že naleznou pěstírnu konopí. Místo rostlinek však bylo na místě asi 100 počítačů.

Policisté objevené počítačové vybavení zabavili. Nikdo však nebyl zatčen. Těžba kryptoměn není sama o sobě nezákonná, ale nelegální odebírání elektřiny pro její napájení ano, dodala Griffinová. Podle dohadů tento „důl” odebral elektřinu za tisíce liber.

Těžba je vlastně vypouštění jednotlivých mincí virtuálních měn do oběhu. Těžbu provádějí počítače, obvykle vytvořené speciálně pro tento účel, které musí vyřešit složité matematické výpočty kvůli ověření měny a jejímu zařazení do oběhu. Odměnou za to těžaři získají určité množství mincí. Tyto počítače potřebují obrovské množství energie. Těžba bitcoinů v současnosti spotřebuje více elektřiny než Nizozemsko.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků