Hlavní obsah
 

Opuštěná stanice lanovky v Turecku přilákala nečekaného návštěvníka

Podobně jako v řadě států po celém světě přijalo i Turecko různá opatření, která mají zabránit šíření koronavirové infekce v zemi. Všechny turistické lokality zůstaly liduprázdné poté, co vláda v pátek vyhlásila dvoudenní zákaz vycházení. Opuštěná stanice lanovky v Burse tak v sobotu přilákala nečekaného návštěvníka, který by tam za běžného provozu nevlezl. Na nástupišti do kabinek se totiž objevil medvěd, informovala agentura Reuters.

 
Opuštěná stanice lanovky v Turecku přilákala nečekaného návštěvníka

Šelma si nejdřív prostor opatrně prohlížela, pak ale nástupiště poctivě prozkoumala. Zřejmě hledala něco na zub. Medvěda přitom natočil zaměstnanec ostrahy, který se ukrýval ve své kukani. Vzhledem k tomu, že žádné jídlo ale ve stanici nebylo, zvíře po chvíli odešlo pryč.

Lanovka vede z města Bursa do pohoří Uludağ.

Pumy či medúzy

To, že se divoká zvěř stahuje do jindy hlučných lokalit, zaznamenali i na jiných místech na světě. Například v chilské metropoli Santiago de Chile chytili v obydlených oblastech už třetí pumu.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: V prázdném Santiagu de Chile chytili už tři pumy

Video: Reuters

Na filipínskou pláž Corong Corong, kterou běžně okupují davy turistů, se zase vrátily tisíce růžových medúz, kterým místní říkají labong-labong. Vzhledem k pokračujícím omezením kvůli koronaviru se dle biologů dá očekávat, že se u břehů budou objevovat častěji.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Na filipínskou pláž, kterou jindy okupují davy turistů, se vrátily medúzy

Video: Newsflare, AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků