Hlavní obsah
Certifikovat lze i zážitky, například soukromá muzea. Na snímku jde o Expozici hudebních nástrojů v Ostružné. Foto: archiv MAS Horní Pomoraví

Madonně zařizuje byty mladší bratr Chris

Pěvecká superhvězda Madonna sice v písních svého alba American Life odsoudila konzumní způsob života v Americe, nelze však říci, že by stejné postoje uplatňovala i v soukromém životě. Její rezidence na západním pobřeží USA není totiž žádná pastouška.

Certifikovat lze i zážitky, například soukromá muzea. Na snímku jde o Expozici hudebních nástrojů v Ostružné. Foto: archiv MAS Horní Pomoraví
Madonně zařizuje byty mladší bratr Chris

Své italské předky Madonna, plným jménem Madonna Louise Veronica Cicconeová, nezapře. A nejen to, jako správná nejstarší dcera z osmi sourozenců v rodině, kde matka předčasně zemřela, se stará, aby její příbuzní měli co na práci.

A tak úkol zařídit svou novou vilu v Beverly Hills zadala jako obvykle svému zlobivému a výstřednímu bratříčku Chrisovi.  

Kreativní sourozenec

Věděla ale dobře, co činí. Christopher Ciccone je totiž sice nechvalně známý velmi bouřlivým způsobem života, ale dobře se vyzná hned v několika oborech. Je to filmař, tanečník, výtvarník, restauratér a uznávaný bytový architekt. Navrhl už její newyorský byt, kde od roku 1985 bydlela se Seanem Pennem.

Zatímco jako filmař natočil se svou sestrou její nejodvážnější klipy, v nichž naznačovala masturbaci a sadomasochistické praktiky, jako návrhář vnitřního vybavení domu do extrémů nešel.

"V životě mám jen jedinou opravdovou potřebu, být kreativní, ať už je to v jakémkoli směru," svěřil se nedávno reportérce přílohy londýnských The Times.

Celkem skromný dům

Hvězdy obvykle své rezidence zvědavým novinářům nepřevádějí už z bezpečnostních důvodů, zakazují jim to jejich osobní strážci, Madonna však udělala výjimku a zpřístupnila fotografovi kromě ložnice všechny místnosti své vily v Beverly Hills.

Pokud jde o rozměry, je to na poměry nejznámější a nejluxusnější čtvrti Los Angeles skromná stavba a Madonna se svým manželem, režisérem Guyem Ritchiem, sedmiletou dcerou Lourdes a tříletým synem Roccem v ní kromě příslušenství užívají jen osm místností. S nimi tam ovšem bydlí i tři chůvy a přespává tam i kuchař a učitel jógy.

Rezidenci o výměře 700 čtverečních metrů podlažní plochy postavil ve dvacátých letech minulého století slavný architekt Wallace Neff, Madonna a Guy Ritchieovi ji koupili od herečky Diane Keatonové v roce 2000. Zaplatili za ni údajně něco přes 7 miliónů dolarů, což byla asi polovina toho, kolik stál třeba Madonnin pětipodlažní dům v Londýně, a dokonce i méně, než měla utržit za o něco větší sídlo na Brickell Avenue v Miami.

Christopher Ciccone se při návrhu zařízení nové vily vůbec nebál porušovat jednotu stylu. Vedle průmyslově vyhlížející kuchyně s dominantní nerezovou ocelí a kubistickou výzdobou postavil salón, v němž se mísí náboženské motivy s rokokovými prvky a kde všemu dominuje klasické koncertní křídlo, zatímco v obývacím pokoji kontrastují artefakty moderního umění se vzorem leopardích kožešin.

V tom všem se Madonna snaží dětem zajistit co nejnormálnější život, jezdí s nimi na kole po okolních ulicích a čte jim tam pohádky. Ostatně slavní malíři, kteří namalovali obrazy na stěnách, by sotva namítali něco proti tomu, aby si pod jejich díly hrály děti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků