Hlavní obsah
 

Lidé měli v letadle překvapivého spolucestujícího

Let z Atlanty do Washingtonu, D. C., měl být pro všechny pasažéry celkem rutinní záležitostí. Na pravidelné lince společnosti Delta Airlines ale všechny čekalo velké překvapení. Ve stejný den, 8. června, s nimi totiž do hlavního města USA cestoval bývalý prezident Spojených států Jimmy Carter.

 
Lidé měli v letadle překvapivého spolucestujícího

„Když lidé začali s tím, že je s námi na palubě, měl jsem za to, že si ho s někým pletou. Když pak začal procházet uličkou a potřásal si s každým rukou, vůbec jsem tomu nemohl uvěřit,“ popsal svůj zážitek jeden z cestujících James Parker Shefield.

Podle deníku Atlanta Journal-Constitution nejde v Carterově případě o nic neobvyklého. Pozdravit se osobně se všemi pasažéry v letadle má prý dlouhodobě ve zvyku.

„To, že si potřese rukou se všemi spolucestujícími, je velkolepé gesto, které je v souladu s jeho vytrvalou prací ve službách veřejných zájmů a filantropie,“ řekl Morgan Durrant, mluvčí letecké společnosti Delta.

Jimmy Carter, 39. prezident Spojených států, byl ve funkci v letech 1977 až 1981. Za jeho největší úspěchy je považováno například zprostředkování mírové dohody mezi Egyptem a Izraelem roku 1979. Krátce po ní se stal Egypt první arabskou zemí, která oficiálně uznala židovský stát. Během Carterovy vlády nevedly USA žádnou válku.

Po opuštění prezidentského úřadu se bývalý prezident věnoval především charitě a podílel se na mírovém řešení některých dalších konfliktů. Roku 2002 obdržel za svou práci Nobelovu cenu za mír.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků