Hlavní obsah
Kočka se zatoulala dva tisíce kilometrů daleko od domova. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz

Kocour se našel po pěti letech 2000 kilometrů od domova

Ti, kteří někdy vlastnili kočku, vědí, že když se tohle zvíře zaběhne, nezbývá než čekat. Pokud kočka chce, vrátí se, pokud uteče daleko, nebo zabloudí, je už jen malá šance, že se znovu se zvířetem shledáte. Ale naděje umírá poslední. Přesvědčil se o tom jeden chovatel z amerického Oregonu.

Kočka se zatoulala dva tisíce kilometrů daleko od domova. Ilustrační foto. Foto: Profimedia.cz
Kocour se našel po pěti letech 2000 kilometrů od domova

Viktor Usov postrádal svého kocoura 5 let. Už se smířil s tím, že pošel, když mu zavolali z Nového Mexika. Volající mu řekl, že pracuje v útulku v Santa Fe a že našli zhruba šestiletou dlouhosrstou černou kočku, která by mu měla podle čipu patřit.

„To musí být nějaká chyba v systému, není možné, aby to byla moje kočka,“ měl jasno Viktor Usov ze zhruba 2 000 kilometrů vzdáleného Oregonu.

Šťastné shledání po pěti letech

Ale v systému žádná chyba nebyla. Když pracovníci útulku našli kočku potulující se ulicemi Santa Fe, která neměla kolem krku žádný obojek, pokusili se zjistit, zda zvíře není očipováno. A skutečně bylo. Tak zjistili, že se kocour jmenuje Saša a jeho majitelem by měl být právě Viktor Usov.

We are sure you have seen the story all over the news in the last 24 hours. We are reuniting Sasha, a six-year-old cat who was found on the streets of Santa Fe, to his guardian that lives in Portland, Oregon! That's right, Sasha traveled 1200 miles away from home. We have no idea how or why, but because of his microchip, we were able to locate the cat's guardian. To learn more about microchips or to check to see if your pet's microchip has updated information, please call Thaw Animal Hospital at 505-983-2755. A special thanks to American Airlines , who is helping us reunite the family. Curtis Blessing, of American Airlines says, “at American Airlines, our business is about caring for people on life’s journey and connecting them with their loved ones. When we heard Sasha had been found so far from home, we were honored to be in a position to get her back to her family.”

Posted by Santa Fe Animal Shelter & Humane Society on Tuesday, November 19, 2019

Přesvědčily ho až fotografie zvířete a několikeré ujištění, že systém pracuje opravdu správně.

„Saša se pustil do velkého dobrodružství a podnikl dlouhou cestu napříč Amerikou,“ svěřil se Usov, který se se svým už oželeným mazlíčkem shledal v úterý 19. listopadu. Přivezl mu ho zástupce útulku Murad Kirdar.

V domě už bydlí nový mazlíček

„Poté, co jsme slyšeli, jak daleko byl Saša nalezen od domova, je pro nás čest, že ho můžeme dovézt domů,“ řekl pro CNN mluvčí American Airlines Curtis Blessing.

Sasha the Cat is ON HER WAY!

Watch Sasha the cat get on a flight home to Portland! Stay tuned this evening on Facebook for updates of Sasha's reunion with his guardian :)

Posted by Santa Fe Animal Shelter & Humane Society on Tuesday, November 19, 2019

Usov vzal kocoura domů, kde se měl navrátilec možnost seznámit se se psem, novým mazlíčkem jeho znovunalezeného majitele. Viktor Usov věří, že si obě zvířata brzy najdou společnou řeč. „Saša byl vždycky tak trochu dobrodruh, rád se toulal venku a mohl na procházku, kdykoliv se mu zachtělo. Jednou se však nevrátil. Je to ale ten nejpřátelštější kocour, jakého jsem kdy poznal,“ uzavřel Viktor Usov.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků