Hlavní obsah
 

Zisk Microsoftu poprvé překonal 20 miliard dolarů

Čistý zisk americké společnosti Microsoft v prvním fiskálním čtvrtletí vzrostl o 47,7 procenta na rekordních 20,51 miliardy USD (454,8 miliardy Kč). Hospodaření podpořil zájem o cloudové služby ze strany podniků, které využívají hybridní pracovní model. Uvedla to společnost v prohlášení.

 
Zisk Microsoftu poprvé překonal 20 miliard dolarů

Čtvrtletní zisk Microsoftu poprvé překonal 20 miliard USD. Výsledky však zahrnují také daňovou úlevu 3,3 miliardy USD. Celkové tržby firmy za tři měsíce do konce září stouply o 22 procent na 45,32 miliardy USD. Analytici v průměru čekali tržby 43,97 miliardy USD.

Tržby segmentu Intelligent Cloud se zvýšily o 31 procent na 17 miliard USD. Analytici dotazovaní agenturou Refinitiv čekali tržby z cloudu 16,58 miliardy USD. Tržby vlajkové cloudové služby Azure vzrostly o 48 procent.

Poptávka po cloudových službách poskytovaných firmami Microsoft, AWS ze skupiny Amazon.com a Google Cloud ze skupiny Alphabet prudce roste od loňského roku, kdy pandemie nemoci covid-19 uzavřela kanceláře a školy. To způsobilo, že se více aktivit odehrává na internetu, upozornila agentura Reuters.

Tržby divize osobních počítačů, která zahrnuje software Windows a herní konzole Xbox, se zvýšily o téměř 15 procent na 13,3 miliardy USD. Microsoft letos představil nový operační systém Windows 11 a na počátku tohoto měsíce ho uvedl na trh.

Lákadla Windows 11

Windows 11 přinášejí zcela inovovaný design, pro který je typická světlemodrá barva, nové ikony či zakulacené rohy oken a nabídek. Zcela nová je také nabídka Start, která se nyní nachází uprostřed hlavní lišty, podobně jako další zástupce aplikací – prý aby byla uživatelům „blíže na dotek“.

Novinkou jsou Windows Widgets. Podobnou vychytávku známe už z mobilních platforem, v podstatě půjde o živá okna, ve kterých se budou zobrazovat důležité informace, o něž uživatel bude stát. Například zprávy, záznamy kalendáře, upomínky, počasí apod. Jednotlivá okna bude moci uživatel libovolně přerovnávat a upravovat jejich velikost.

Zástupci podniku zdůraznili, že celý systém byl navržen tak, aby práce byla svižnější a příjemnější. Kromě upravené nabídky Start je to vidět například i na aktualizacích, které by měly být zhruba o polovinu menší než v případě Windows 10. Všechna vylepšení by se tak postupně k uživatelům měla dostat rychleji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků