Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Mario Anzuoni, Reuters

Operátoři se předhánějí, kdo více zaujme majitele předplacenek

Více mobilních dat a jejich výhodnější dokup. To je hlavní téma, na které lákají během letních prázdnin majitele předplacených karet prakticky všichni tuzemští operátoři. V nabídkách jednotlivých společnostní přitom najdeme také neomezené datové balíčky, a to klidně na celý víkend.

Ilustrační foto Foto: Mario Anzuoni, Reuters
Operátoři se předhánějí, kdo více zaujme majitele předplacenek

V rámci letní akce si Vodafone připravil pro majitele předplacených karet dvojnásobnou porci dat. „Majitelé předplacených karet mají u Vodafonu k dispozici data navíc zdarma. Akce se týká každého Balíčku ke kartě s automatickým obnovováním, který obsahuje data, a cesta k dárku je jednoduchá. Stačí si ho vyzvednout v aplikaci Můj Vodafone, konkrétně v sekci Moje nabídky,“ prohlásil mluvčí operátora Ondřej Luštinec.

„Díky tomu například za 349 korun měsíčně čeká na zákazníka celkem 8 GB a neomezené SMS v síti Vodafonu. Zůstat online a ve spojení s blízkými je tak snadné i během letního cestování,“ konstatoval Luštinec.

Novou nabídku pro majitele předplacenek si připravilo také O2. „Při tvorbě nových tarifů jsme mysleli na to, aby vyhovovaly zejména pravidelným uživatelům předplacených karet. Jeden jsme zaměřili na výhodné volání a druhý spíše na data,“ vysvětlila ředitelka mobilního segmentu v O2 Silvia Cieslarová.

100 GB dat pro náročné

Tarif GO NAPLNO za cenu 149 korun měsíčně zahrnuje 50 volných minut volání, 25 SMS a 100 MB dat. Za 299 Kč měsíčně pak mohou případní zájemci získat nový tarif GO NAPLNO DATA PLUS se 2 GB dat, 100 minutami volání a 25 SMS. K prvnímu předplacenkovému tarifu případní zájemci navíc nyní v rámci akce získají 50 minut volání měsíčně zdarma, u druhého pak 1 GB dat měsíčně zdarma.

O2 nabízí také případným zájemcům limitovanou edici předplacených SIM karet, se kterou mohou získat balíček 100 GB dat měsíčně za 300 Kč. Operátor si atraktivní datový balíček připravil jen v rámci letní akce, lidé mohou SIM karty s velkorysým množstvím dat získat výhradně prostřednictvím webových stránek datamanie.cz. Avšak pouze do 31. srpna nebo do vyprodání zásob. Kolik SIM karet je v rámci limitované edice nabízeno, však operátor neupřesnil.

Jisté je však to, že 100GB balíček dat nebude případným zájemcům fungovat pouze během letních prázdnin, ale i později – dokud si ho nezruší. Počítat musí pouze s tím, že se jim z kreditu bude každý měsíc ukrajovat 300 Kč. Přesně tolik neomezená data stojí.

Limitovaná nabídka tak může představovat zajímavé řešení pro notebooky, tablety a další zařízení, která se připojují na cestách k internetu. Samozřejmě lze SIM karty využít také v chytrých telefonech, je s nimi možné bez problémů volat i posílat SMS zprávy.

Mobilní data jsou hlavním tahákem i u T-Mobilu. „Mobilní data dostupná pro všechny – to je naše priorita. Loni na podzim jsme výrazně změnili celý trh mobilních dat pro tarifní zákazníky. Teď jsme se rozhodli zásadně předělat nabídku pro majitele předplacených karet,“ prohlásil Michal Podlucký, ředitel řízení segmentu rezidentních zákazníků T-Mobile.

Neomezená data u předplacenek

Od 30. července mohou lidé využívat vylepšené balíčky Internet na měsíc, které se obnovují po 30 dnech. „Například zákazník, který nyní používal balíček 2 GB za 299 Kč, si nyní může pořídit 3 GB a ještě ušetří 30 Kč, protože stojí jen 269 Kč. Stejně tak přechod ze stávajících 4 GB za 399 Kč na balíček 5 GB znamená více dat za nižší cenu – 369 Kč. Náruživí dataři zaplatí za 10GB balíček 469 Kč. Oproti původní ceně tak ušetří 130 korun,“ představil nabídku Jiří Janeček z tiskového oddělení T-Mobilu.

Zdůraznil přitom, že přehlednější a levnější budou od nynějška také dokupy dat. Uživatelé mají na výběr buď 300 MB za 49 Kč (dříve 79 Kč), nebo 1 GB za 99 Kč (dříve 149 Kč). „Zákazníci, kterým nevyhovuje 30denní nabídka, mají nadále k dispozici Internet v mobilu na týden (balíček s týdenní obnovou) a i ten bude nyní výhodnější. Místo původních 150 MB na týden za 69 Kč bude nově obsahovat 500 MB za 79 Kč,“ konstatoval Janeček.

Balíček neomezených dat na den vyjde nově na 69 Kč místo původních 99 Kč. Novinkou je pak jednorázový Internet v mobilu na víkend, který přináší neomezené surfování od pátku do neděle – tedy na tři dny – za 149 Kč.

„Pokud si zákazník nevybere žádný z nově nabízených balíčků, má stále možnost jednoduché platby za data jen podle své skutečné spotřeby. Nic si tak nepředplácí, ale i tak má mobilní data k dispozici, kdykoli potřebuje. Se základní službou Internet na den 100 MB přijde každých 100 MB na 10 Kč. Tímto způsobem je automaticky účtováno surfování, když zákazník ukončí jakýkoliv z výše uvedených balíčků. Twisťákům se tak nestane, že by se ocitli bez dat v mobilu,“ uzavřel Janeček.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků