Hlavní obsah
 

Prodeje PlayStationu 5 odstartují za týden. Češi si počkají déle

Přesně za týden – ve čtvrtek 12. listopadu – odstartuje prodej dvou nových PlayStationů s číslovkou pět v názvu. Platí to nicméně jen pro vybrané státy, do Česka a zbytku světa dorazí konzole nové generace od společnosti Sony až o týden později. Už nyní je však jasné, že se na všechny zájemce nedostane. Lidé, kteří nestihli konzole koupit v rámci předobjednávky, si počkají až do příštího roku.

 
Prodeje PlayStationu 5 odstartují za týden. Češi si počkají déle

Celá řada tuzemských obchodů informovala své zákazníky již v září krátce po startu předobjednávek, že poptávka překonala nabídku. Tedy jinými slovy – konzole se rozebraly tak rychle, že při listopadové premiéře je už žádný z obchodníků pravděpodobně nenabídne.

Při snaze o objednání nyní už ti serióznější prodejci své zákazníky informují, že jim konzole dodají až v únoru příštího roku.

Přesně to ale hraje do karet překupníkům, kteří stihli udělat předobjednávky již během září. Nabízejí přenechání objednávky hned při startu prodeje za mnohatisícový příplatek – neváhají si přitom říct klidně i o 20 000 Kč.

A podle ohlasů na sociálních sítích i nejrůznějších bazarech a aukčních portálech lidé skutečně neváhají takové sumy za nedostatkové zboží zaplatit.

Ovladač DualSense

Foto: archív výrobce

Dvě různá provedení

Sluší se připomenout, že PlayStation 5 se bude nabízet ve dvou provedeních. Standardní PlayStation 5 stojí 13 490 Kč, verze bez mechaniky zvaná Digital Edition pak 10 790 Kč.

Podnikavci nyní nabízí pro dychtivé hráče přenechání vlastních rezervací za „manipulační poplatek“. Pokud jim lidé k ceně konzole přidají zpravidla tři až šest tisíc korun, konzole bude jejich. V některých případech ale chtějí dokonce ještě více peněz. Není tak problém narazit na nabídky pohybující se okolo 20 000 Kč.

Zda někdo skutečně za takovouto sumu PlayStation 5 koupí, je otázkou. Na druhou stranu zoufalí rodiče shánějící konzoli pod vánoční stromek pravděpodobně budou ochotni připlatit. Další várka konzolí totiž dorazí do tuzemských obchodů až příští rok.

PlayStation 5

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků