Hlavní obsah
 

Keanu Reeves v hlavní roli. Titul Cyberpunk 2077 míří do lisoven

Tvůrci dlouho očekávaného titulu Cyberpunk 2077, ve kterém zazáří herec Keanu Reeves, se pochlubili dokončením všech prací. Hra je tedy hotová a může do lisoven. Plánovaný listopadový termín vydání by tak nemělo již nic ohrozit.

 
Keanu Reeves v hlavní roli. Titul Cyberpunk 2077 míří do lisoven

Cyberpunk 2077 je tak trochu prokletý titul. Kvůli nejrůznějším problémům byla totiž jeho premiéra několikrát odložena a hráči tak netrpělivě čekali, zda letos před Vánocemi skutečně vyjde, nebo nikoliv.

Nyní je již jasné, že premiéra naplánovaná na 19. listopadu skutečně platí. Všechny chyby byly vychytány a práce již tedy dokončeny. Platí to přitom nejen o PC verzi, ale také o variantách pro televizní konzole aktuální i nové generace, tay PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S a Xbox Series X.

Ukázka ze hry Cyberpunk 2077

Foto: archív tvůrců

Titul Cyberpunk 2077 se inspiruje knihami Williama Gibsona, filmy Blade Runner či japonským anime megafilmem Ghost in the Shell či hrou Deus Ex. Jelikož ale hra vychází hlavně z pera tvůrců hry Cyberpunk, kde jde vytvořit jakoukoliv postavu, tak i tento díl zprostředkuje hráčům stejné možnosti.

Zajímavostí je, že každé rozhodnutí – od schopností, implantátů až po podobu samotné postavy – bude ovlivňovat hlavní příběh. Tvůrci také prozradili, že Cyberpunk 2077 se bude odehrávat po celém světě.

Keanu Reeves v titulu Cyberpunk 2077

Foto: archív tvůrců

Lákadlem je i podpora ray tracingu, tedy extrémně věrné grafiky. Tato technologie dovoluje vypočítat přesné stíny, odrazy a lomy světla podle konkrétních materiálů a samotné scény.

Děj konkrétního titulu dokáže nabrat úplně jinou atmosféru, když v krvelačné vřavě vidíte lehce se pohupující vlnky v protékající řece nebo zahlédnete sebe samotného s puškou v ruce v odrazu okna. I pouhá rozsvícená lampička dovede vdechnout díky realističtějšímu vykreslení stínů hororový nádech prakticky jakékoliv místnosti.

Ukázka ze hry Cyberpunk 2077

Foto: archív tvůrců

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků