Hlavní obsah
Místo smrtelné nehody. Foto: HZS Zlínského kraje

HRA: Gusanos - akční červi pro dva

Pokud máte náladu na něco akčnějšího a máte po ruce spoluhráče, pak byste si rozhodně neměli nechat ujít akčnější klon Wormsů s názvem Gusanos. Krom toho, že je hra prudce hratelná, je i nadmíru zábavná, o čemž mimochodem vypráví následující recenze.

Místo smrtelné nehody. Foto: HZS Zlínského kraje
HRA: Gusanos - akční červi pro dva

Určitě jste někdy alespoň slyšeli o herní legendě s názvem Worms. Každý hráč ovládal jednu skupinku jakýchsi červů, která se snažila zničit tu druhou. Používala k tomu nejrůznější zbraně, z nichž jen pár by se dalo označit jako konvenční. Hrálo se na tahy, což znamená, že každý červík měl na akci předem daný čas, po něm přišel na řadu nepřítel.

Gusanos si z tohoto principu berou vzhled hlavních hrdinů, kteří připomínají červy (ale opravdu jen vzdáleně, spíše jsou to nějaké hromádky slizu) a zbraně, které jsou opravdu roztodivné.

Co je však hlavní změna, že už se nesetkáte s týmy, ale pouze s jedním červíkem na každé straně. Hraje se na fragy, pokud je některý červ zabit, po několika sekundách je oživen na jiném místě a hraje se dál. Další výraznou změnou je přeměna tahového herního systému na real-time - každý hráč má vyhrazenu jednu polovinu vertikálně rozdělené obrazovky stejně tak jako polovinu klávesnice.

S klávesami ale přicházejí menší problémy: nikde ve hře jsem nenašel, co která klávesa přesně dělá, takže je před započetím hraní nutno trochu experimentovat.

Grafika vypadá ještě hůř než u původních Wormsů, ale o to tady nejde, důležitá je hlavně vysoká hratelnost a návykovost spojená s dobrou zábavu. To vše se dostaví pouze v případě, že máte po ruce spoluhráče; s počítačem si bohužel nezahrajete.

DOWNLOAD, homepage, 1.5 MB, 7/10

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků