Hlavní obsah
 

Nejlevnější počítač od Microsoftu se dočkal nástupce

Po dvou letech se objevila na pultech obchodů nová verze nejlevnějšího počítače od Microsoftu. Surface Go 2 láká stejně jako jeho předchůdce na kompaktní rozměry a snadnou přenositelnost, polepšil si ale v otázce výkonu. A navíc nabízí lepší displej.

 
Nejlevnější počítač od Microsoftu se dočkal nástupce

Svým vzhledem se novinka velmi podobá první generaci, je totiž úplně stejně velká. Výrobci se ale podařilo do stejného těla vtěsnat menší displej s vyšším rozlišením – dvojka má totiž okolo dotykové plochy tenčí rámečky.

Obrazovka nabízí plochu 10,5 palce a rozlišení Full HD, tedy 1920 x 1280 pixelů. Tablet dovede pracovat se stylusem Surface Pen a umí rozpoznat až 4096 úrovní přítlaku.

Šikovné je také to, že k modelu Surface Go 2 půjde připojit klávesnice, která funguje zároveň jako ochranný kryt na displej. V takovém případě dokáže novinka nahradit při práci i notebook. V zadní části tabletu nalezneme výklopný stojánek, který poslouží k polohování displeje.

Surface Go 2 je k mání v různých konfiguracích, vybírat je možné mezi základním procesorem Intel Pentium Gold 4425Y či výkonnějším provedením s čipem Intel Core m3-8100Y. Obě varianty jsou ale svižnější než předchůdce.

Surface Go 2

Foto: archív výrobce

Jednotlivé modely se od sebe mohou lišit také pamětí, operační může mít kapacitu 4 nebo 8 GB, úložiště pak 64 nebo 128 GB. V obou případech jde přitom o rychlou SSD jednotku. Kapacitu úložiště je možné ještě rozšířit prostřednictvím paměťových karet typu microSD.

Ceny modelu Surface Go 2 startují v obchodech na 13 490 Kč, vyšplhat se ale mohou až na 22 990 Kč. To už se však bavíme o variantě, která je kromě nejvýkonnějších součástek a největší paměti vybavena také LTE modemem pro snadné připojení k internetu.

Surface Go (první generace)

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků