Hlavní obsah
Soundbar Sonos Arc Foto: archív výrobce

Domácí kino netřeba. Chytrý soundbar od Sonosu má 11 reproduktorů

Doby, kdy si lidé domů pořizovali hned několik reproduktorů, aby si navodili podobnou atmosféru jako v kině, jsou patrně již dávno pryč. Chytré soundbary totiž dokážou zprostředkovat prostorový vjem také, například novinka od Sonosu ukrývá hned 11 samostatných reproduktorů.

Soundbar Sonos Arc Foto: archív výrobce
Domácí kino netřeba. Chytrý soundbar od Sonosu má 11 reproduktorů

Popularita soundbarů je vcelku pochopitelná. Nainstalovat jedno zařízení pod televizor je jednodušší a pohodlnější než řešit rozmístění několika samotných reproduktorů po místnosti. Pokud lidé sáhnou po nějakém sofistikovanějším řešení, nepřipraví se ani o prostorový zvuk, který je jinak výsadou domácích kin v sestavě 5.1 či 7.1.

Novinka zvaná Sonos Arc obsahuje hned 11 výkonných reproduktorů, každý z nich má přitom během reprodukce jiný úkol. Dva například směřují zvuk nahoru pro 3D zvuk, další se pak starají o čistý přednes, přesné podání detailů a čitelných hloubek.

Uživatel může pomocí obslužné aplikace nastavovat zvukové profily podle toho, co zrovna hraje. V režimu domácí kino se hodí profily Dolby Audio 5.1 či Dolby Atmos, při přehrávání hudby přijde vhod zase klasický stereo režim.

V mobilní aplikaci Sonos, prostřednictvím které se inteligentní soundbar ovládá, je možností nastavení ještě daleko více. Například funkce zlepšení kvality řeči projasní každý dialog, aby byl lépe slyšet.

Noční zvuk pak slouží k potlačení intenzivních a hlasitých výbuchů. Technologie Trueplay pak dovolí upravit akustický profil podle místnosti, ve které se Arc právě nachází.

Soundbar Sonos Arc

Foto: archív výrobce

Náročnější uživatelé si s pomocí modelu Arc mohou vytvořit klidně i celé domácí kino. Dá se totiž propojit s dalšími reproduktory od Sonosu, aby si uživatelé vytvořili opravdový prostorový zvuk. Do zadní části místnosti se například mohou bezdrátově připojit dva reproduktory One SL a pro hlubší basy pak subwoofer Sonos Sub.

Arc bude k mání v matně černém a matně bílém provedení. Má zaoblenou 270stupňovou plastovou mřížku a jemný hladký povrch pro zajištění vícerozměrného zvuku. Líbivý design se tedy novince rozhodně upřít nedá.

Prodej chytrého soundbaru od Sonosu je naplánován na 10. června, i když ve vybraných obchodech již nyní odstartovaly předobjednávky. Případní zájemci za novinku zaplatí 24 990 Kč.

S dalšími reproduktory je možné vytvořit bezdrátové domácí kino.

Foto: archív výrobce

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků